Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 24 sierpnia 2011

Zdecydowany kurs przeciwko nadużyciom seksualnym księży

Nowy arcybiskup Berlina, Rainer Maria Woelki, opowiada się za zdecydowanym postępowaniem wobec nadużyć seksualnych księży. – Należy postępować jednoznacznie i zdecydowanie w stosunku do osób winnych – powiedział 20 sierpnia w rozmowie z dziennikiem „Berliner Zeitung”. Dodał, że winni muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności również poprzez zawiadomienie odpowiednich organów państwowych.

Jednocześnie abp Woelki wyraził uznanie dla berlińskiego kolegium jezuitów im. św. Piotra Kanizjusza. Na początku 2010 r. ówczesny rektor tego seminarium, ks. Klaus Mertes zgłosił jako pierwszy przypadki seksualnego wykorzystywania nieletnich w przeszłości tej szkoły. Jego doniesienie rozpętało dyskusję na temat pedofilii duchownych i pracowników kościelnych. „To było jego wielką zasługą, że tak jasno zaczęto omawiać ten temat”

Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________