Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 17 sierpnia 2011

Światowy Dzień Młodzieży, od katolicyzmu do ..... nowego kościoła?

Kanadyjski wydawca Sanctus Martinus w zeszłym roku opublikował francuskie tłumaczenie badań przeprowadzonych przez Cornelia R. Ferreira, World Youth Day, (Światowy Dzień Młodzieży), z katolicyzmu do ... nowego kościoła, który ukazał się w języku angielskim w 2005 roku. W przeddzień 26. Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Madrycie od 16 sierpnia do 21, warto odwołać się do tej analizy, która pokazuje początki, pochodzenie, ducha i owoce tych wielkich spotkań, które odbywają się co dwa lata.

Początkiem Światowego Dnia Młodzieży, jest Ruch Focolari, założony w 1943 roku w Trento, Włochy. Duchem ŚDM jest gloryfikacja młodości, ... Kornelia Ferreira opisuje jako "syndrom Piotrusia Pana". Jakie są owoce ŚDM? Polecam ciekawy artykuł, ciekawa analiza.

Artykuł w języku angielskim.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________