Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 24 sierpnia 2011

Z księgarskiej półki c.d.

x. Dariusz Olewiński

W OBRONIE MSZY ŚWIĘTEJ

I TRADYCJI KATOLICKIEJ


Wydawnictwo ANTYK DYBOWSKI, Komorów 1997
ISBN 83-86482-35-4
format: 145 x 205, ss. 424, oprawa: miękka, cena 48,00 zł
do nabycia w księgarni internetowej SANCTUS

Często spotyka się zarzut, że realistyczne podejmowanie tematu obecnej sytuacji liturgicznej w Kościele jest wymierzone w jego jedność, bądź że sprzeciwia się Soborowi i Papieżowi. Takie podejrzenie czy oskarżenie może mieć jakieś realne, przynajmniej z subiektywnego punktu widzenia, podstawy, lecz stosowanie go w każdym przypadku z góry jako założenia jest z pewnością błędne i krzywdzące. Źródłem bowiem obecnego kryzysu liturgii i zarazem Kościoła, na który skarżył się także Ojciec święty Jan Paweł II, jest - jak powiedział sam kard. Ratzinger - już istniejący w Kościele "brak wewnętrznej jedności", a nawet "głęboka niezodność (ein tiefer Dissens) co do istoty celebracji liturgicznej, jej pochodzenia, jej nośnika i jej właściwej formy", przy czym "nowa koncepcja liturgii" jako "imprezy towarzyskiej" musi konsekwentnie prowadzić do "zniesienia liturgii, to znaczy oficjalnej, wspólnotowej Służby Bożej".

Słowo wstępne, Komorów, 1997 r.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________