Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 23 sierpnia 2011

Msza trydencka na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie

Dzięki stowarzyszeniu Juventutem na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie rzesze wiernych mają możliwość uczestnictwa w liturgii sprawowanej według ksiąg liturgicznych z 1962 r. wydanych za pontyfikatu bł. papieża Jana XXIII. Inicjatywę wspierają m. in. biskup Dominique Rey (ordynariusz Fréjus-Toulon) oraz arcybiskup Robert Le Gall (ordynariusz Tuluzy), którzy sprawowali Msze święte pontyfikalne.


Msza św. pontyfikalna, którą sprawował w czwartek (18.08) bp. Dominique Rey


Msza św. pontyfikalna, którą sprawował w piątek (19.08) abp. Robert Le Gall

Liturgia sprawowana jest w madryckim kościele pw. św. Franciszka Salezego, gdzie Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego jest sprawowana regularnie według wskazań motu proprio Summorum Pontificum.

Źródło informacji: NOWY RUCH LITURGICZNY

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________