Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 10 sierpnia 2011

Panu Jezusowi nie podoba się Msza Trydencka

"Msza trydencka nie jest mszą o rodowodzie starożytnym, bowiem powstała na 16 wiecznym soborze.

Łacina jako język liturgiczny tej mszy, ustawienie księdza tyłem do ludu oraz Komunia dla wiernych pod jedną postacią (jako Ciało bez Krwi) nie ma nic wspólnego z zamysłem Chrystusa i sposobem w jaki ustanowił Eucharystię podczas Ostatniej Wieczerzy.

Podczas Ostatniej Wieczerzy Jezus nie posługiwał się łaciną, nie siedział tyłem do apostołów a przede wszystkim dał uczniom do spożycia zarówno Ciało jak i Krew.

Tradycjonaliści to pseudo tradycjonaliści, a tak na prawdę na miano prawdziwych tradycjonalistów zasługują członkowie Wiadomej Rzeczywistości, gdzie Eucharystia najbardziej przypomina tę opisaną w Ewangeliach, która jest najważniejszym dokumentem."

Powiedział był nie byle kto (nazwisko, funkcję i stopień pominę milczeniem).

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________