Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 17 sierpnia 2011

Wieś, gdzie coś się dzieje

fot. Tomasz Borejza / Onet.pl
2,5 tys. mieszkańców, kilka sklepów, piękne widoki i dwa kościoły. Grzechynia. Wieś, na obrzeżach której zdecydowanie coś się dzieje. Ks. Piotr Natanek, który dzięki transmitowanym w sieci kazaniom stał się gwiazdą internetu na miarę Krzysztofa Kononowicza, w "Pustelni Niepokalanów" buduje swój ruch odnowy Kościoła.

Do Grzechyni wjeżdżam od strony Suchej Beskidzkiej. Zaraz za granicą wsi widać niewielki, zadbany kościół parafialny. Jednak nigdzie ani śladu pustelni ks. Natanka. – To prosto Pan pojedzie. Ze trzy kilometry będzie. Pozna pan po figurach – mówi zapytany o drogę człowiek. I rzeczywiście. Figury to doskonały znak drogowy. Figury i sznur samochodów z rejestracjami innymi niż lokalne, którymi podróżują pielgrzymi na zjazd Rycerzy Chrystusa Króla.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________