Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 25 sierpnia 2011

Ciekawe kazanie bp Williamsona- W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Kapłani, moi drodzy przyjaciele, przybyłem tu w zeszłym roku by konsekrować ten kościół. Pamiętam trochę ceremonię, pamiętam jak podziwiałem kościół, budynek, a teraz dodaliście do tego jeszcze wspaniałe gimnazjum, które podziwiałem dziś rano. Bóg jest bardzo dobry dla was wszystkich, dając wam w tych trudnych czasach realną możliwość by się do niego modlić i Go kochać. Może to powiedziałem, gdy konsekrowałem kościół, ale nie pamiętam. W każdym bądź razie ten czas już minął i oczywiście świat porusza się naprzód ciągle, zwłaszcza ci, którzy są świadomi technologii widzą, że świat porusza się szybko, ale nie we właściwym kierunku. Porusza się on ciągle z dala od Boga, cały czas. Oprócz małych grup, jak wy sami, trzymających się wiary, a to jest wspaniałą rzeczą, jaką można zrobić w obecnych okolicznościach. Nie można zachować wiary, idąc dzisiaj z prądem. Jeśli idziesz dzisiaj z prądem żyjesz dla weekendów, dla muzyki pop lub rap, dla plaży, dla wakacji, wiecie w jakim celu większość ludzi dzisiaj żyje.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________