Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

niedziela, 14 sierpnia 2011

Aberracje liturgiczne cz. 49 - Przystanek Jezus
Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów już od roku 1975 w dokumencie „Taniec w Liturgii” zaznacza, że szczególnie nie do przyjęcia są tańce wykonywane podczas Mszy Św, gdyż odciągają one uwagę wiernych od modlitwy. Ludzie przychodzą na Mszę Św. nie dla rekreacji, ale by adorować Boga, oddawać Mu chwałę i dziękować, prosić o przebaczenie grzechów, a także by zanosić prośby o dobra duchowe i doczesne.

47 komentarze:

Anonimowy pisze...

Święte słowa!

Anonimowy pisze...

ten film jest MANIPULACJĄ!!! tańce te nie były wykonywane podczas Mszy św.! w kościele , ale nie podczas Liturgii Eucharystii! skandalem jest ten film, ponieważ manipuluje i jawnie głosi kłamstwo!

Anonimowy pisze...

to nie jest Manipulacja, na filmie dobrze widać tańce w czasie Eucharystii... nie tylko TAŃCE ale machanie flagami... a w centrum uwagi zamiast Chrystus na Ołtarzu to dziewczyny tanczace przed Oltarzem...!!!

Anonimowy pisze...

Kolejnym dowodem w sprawie jest SKANDALICZNE zachowanie Kaplana, jak widac na filmie, ubrany w SZATY LITURGICZNE zrobil z kosciola DYSKOTEKE!!! Macha flagami, co jest absolutnie nie dopuszczalne! Co wiecej, Papiez Benedykt mowi wyraznie dzisiaj: Komunia Św. na kleczaco..., Chorał Gregoriański, co jest absolutnie NIE OBECNE i NIE ZNANE uczestnikom PJ!

Anonimowy pisze...

Bp Dajczak, który tam wystepuje na filmach takie same formy wprowadza w swojej diecezji. Spotyka się głównie z młodzieżą, a dla księży i ludzi pow. 25 lat nie ma czasu. W ubiegłym roku miał proces w Kongregacji ds. Duchowieństwa za odwołanie proboszcza, na którego młodzież pisała maile do biskupa (instruowana przez młodego wikariusza), bo proboszcz nie chciał zgodzić sie na dyskoteki w kościele i niszczenie liturgii. Biskup nawet nie spotkal się z wiernymi w parafii. Przy okazji w tej parafii trwały przygotowania do wprowadzenia mszy trydenckiej na podstawie MP Summorum Pontificum. Specjalnością biskupa jest cytowanie w kazaniach maili od młodzieży jako bardzo ważnych treści. Czekamy kiedy nastolatki będą dostawać probostwa... ;/

Anonimowy pisze...

"Kolejnym dowodem w sprawie jest SKANDALICZNE zachowanie Kaplana, jak widac na filmie, ubrany w SZATY LITURGICZNE zrobil z kosciola DYSKOTEKE!!! Macha flagami, co jest absolutnie nie dopuszczalne! Co wiecej, Papiez Benedykt mowi wyraznie dzisiaj: Komunia Św. na kleczaco..., Chorał Gregoriański, co jest absolutnie NIE OBECNE i NIE ZNANE uczestnikom PJ!"

A jak ma być znane, skoro w diecezji bpa Dajczaka uczy się w seminarium kleryków, że na papieżu nie należy się wzorować, bo łączy 2 ryty. A jak ktoś za bardzo się interesuje to wylatuje z WSD... niestety.

Przystanek Jezus pisze...

Wskażcie mi chociaż jedną Mszę Świętą celebrowaną przez Ojca Świętego Benedykta XVI w rycie Przystanku Jezus...

Anonimowy pisze...

to że nie należy się wzorować na Papieżu i że klerycy interesujący się starą liturgią wylatują z SD nie jest charakterystyczne tylko dla diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej. A to, że biskupi interesują się jedną grupą w Kościele (dla innych nie mając czasu ani chęci) lub wszystkimi schizmatykami i heretykami na około to doskonale można zobaczyć np. w archidiecezji poznańskiej czy diecezji kaliskiej.
łatwiej tworzyć poryty i być "na fali" niż trzymać się zasad które od wieków panują w Kościele. Po co od siebie wymagać? Nie lepiej przez chwilę być gwiazdą potańczyć, pośpiewać porobić siebie z pajaca... a wszystko w czasie Najświętszej Ofiary, gdy Chrystus umiera na Krzyżu... Msza Święta jest Ofiarą podczas której ponawiana jest Ofiara Krzyża. Jak widać powyższe zachowania bardzo pasują do tego wydarzenia.

Anonimowy pisze...

Na ostatnim filmie widać jak PANIE TANCERKI: zasłaniają ołtarz swoim tańcem... są odwrócone od Ołtarza, zasłaniają ludziom to wszystko, co się na nim dokonuje... wypowiedz o manipulacji jest manipulacja... szkoda ze organizatorzy nie zdaja sobie sprawy z takich naruszen i nic sobie z tego nie robia... widac szacunek do Ołtarza

Anonimowy pisze...

no to teraz rozumiem....biskup Dajczak dany jest diecezji aby "wyrwać" młodzieży Tradycję......

Anonimowy pisze...

Uczestniczka Przystanku Jezus.

Szczęść Boże kochani pseudo Lefebryści.Powiem tylko jedno: Zacznij żyć Miłością Jezusa a faryzeizm z serca ucieknie.Jezus też miał takich Lefebrystów za swoich czasów tyle że oni w imię reguł Go ukrzyżowali.Co robią dzisiejsi faryzeusze: podsycają ducha zwątpienia w imię pobożności, czynią podteksty i zamiast iść do ludzi i jak Jezus i Apostołowie wypalać najpierw na indywidualnej modlitwie a potem na EWANGELIZACJI , szukają brudów. Diabeł to anioł który naśladuje światło ale jakie? Czas prosić o dar Ducha Świętego - dar rozeznania.

Anonimowy pisze...

a zapomniałabym że Przystanek Jezus ma błogosławieństwo udzielone przez Władze Kościoła Katolickiego tj. Episkopat Polski wraz z Jego Przewodniczącym na czele. Warto to wiedzieć moi Drodzy z Bractwa :)

Anonimowy pisze...

Pseudo Lefebryści? Dobre. Człowieku, nie wiesz co mówisz i z kim dyskutujesz? Jak to są wypowiedzi pseudo lefebrystów to ty jestes potomkiem samego heretyka Lutra.
Uczestniczko!
Myśle, ze sama jestes opetana przez Diabla. Na swoim przystanku kategoryzujecie Ludzi na lepszych i gorszych. Ci po kursie PAWEŁ I 12 Apostołów lepiej Ewangelizuja niz ci bez kursu... Wam sie do tego stopnia poprzestawalo, ze nawet WYSWIECONY KSIADZ bez PAWLA nie moze EWANGELIZOWAC? Twoj Jezus tez tak kategoryzowal ludzi: przed i po KURSIE?!?!?

Anonimowy pisze...

O widzę że duma męska została obrażona zwłaszcza u niektórych kapłanów albo innych mężczyzn.Cóż nie każdy mężczyzna ma pokorę, niektórzy przylgnęli tak do głaskania i zaszczytów ze zapomnieli się cieszyć tym że ewangelizacja jest łaską.A jeśli chodzi o kurs Pawła ja również go nie skończyłam a jeżdżę full czasu;) i wcale mi to nie ujmuje w niczym.Ale jak jest godność Dziecka Bożego zaszczyty są niepotrzebne. Z Bogiem i życzę serca pełnego miłości do wszystkich.Nie bierzmy przykładu z Faryzeuszy i Samarytan - chodzi oczywiście o podział i to co Jezus tam dał jako znak miłości bliźniego.

Anonimowy pisze...

Wyświęcony i Ksiądz też może a raczej powinien Ewangelizować.Sakrament bierzmowania zobowiązuje każdego z nas do tego.Przystanek Jezus bardzo dobrze to wie.

Anonimowy pisze...

No pięknie :)
Po pierwsze: Pierwszy i drugi film nie pokazuje Eucharystii (jak to pięknie jest tu określane) ale pieśń na wyjście PO MSZY ŚWIĘTEJ - a skoro "po" - to 90 % krzykaczy w komentarzach powyżej MYLI SIĘ i NIE MA RACJI!

Po drugie: Trzeci film jest zmontowany i to amatorsko, co widać na pierwszy rzut oka - oj nie ładnie posługiwać się podstępem, aby kogoś przekonywać do swoich racji!!!

Podsumowanie:
Pewnie Król Dawid w grobie się przewraca jak słyszy co się tu dzieje, no chyba, że jego żona miała racje mówiąc mu, że robi z siebie pośmiewisko idąc przed "Arką" tańcząc i śpiewając! RZECZ NIE DO POMYŚLENIA DLA ŻYDÓW!

krótko: to co tu piszą to idiotyzm i fanaberia!
Ale i tacy są na świecie potrzebni :)

Anonimowy pisze...

@No pięknie...
Człowieku, co z tego, że jest to WYJŚCIE po mszy? Pan Jezus w tabernakulum jest ten sam, co podczas przeistoczenia na ołtarzu, tak więc agrument, że po zakopńczeniu mszy jest chybiony.
Nie wyjeżdżaj z królem Dawidem (jakie to oklepane, może moderniści poszukaliby innych argumentów?), bo to nie ten czas, nie ta religia i nie do końca ten Testament (który był się wypełnił w Nowym).
Idiotyzmem i brakiem szacunku dla PANA JEZUSA (który niestety nie jest, jaky wielu się zdaje, naszym kumplem) jest to, co na załączonych obrazkach, a fanaberią są pańskie wypociny.
Radość w podskokach nieśmy światu, bądźmy tacy na co dzień, dzielmy sie swoja radością z bliźnimi. W świątyni okażmy szacunek Stwórcy i Odkupicielowi. On widzi nasze serca i wie, że się radujemy jego obecnością. Naprawdę nie musimy przy tym skakać i podrygiwać w rytm infantylnej muzyczki

Anonimowy pisze...

Kolejny błąd. Na czas PJ Najświętszy Sakrament jest w kaplicy obok. A więc nie w tym tabernakulum. Tu już jest w sercach tych, którzy dla Niego tańczą z radości.

Anonimowy pisze...

"Ludzie przychodzą na Mszę Św. nie dla rekreacji, ale by adorować Boga, oddawać Mu chwałę i dziękować, prosić o przebaczenie grzechów, a także by zanosić prośby o dobra duchowe i doczesne."
Szanowni i Drodzy oburzeni... Nie można karmić się kłamstwami i wydawać dobre owoce. Trzeci film faktycznie jest mocno pocięty i nawet dziecko zauważy, że słychać jedną piosenkę, ale widać "obrazki" z kilku dni i z różnych wydarzeń. Film nie jest manipulacją, bo miał pokazać po prostu wiele obrazów z PJ, jednak został wykorzystany, aby zafałszować obraz PJ i budzić niepotrzebne (bo nie oparte na prawdzie) oburzenie.
Uczestnicy PJ nie są tam dla rekreacji. Wiele osób, żeby być tam, bierze urlopy z pracy - a z pewnością rekreacji można zażyć na wiele lepszych sposobów. PJ to konkretny wysiłek, aby iść do ludzi, którzy się od nas bardzo różnią i aby głosić im że Bóg ich kocha - bez podziałów na lepszych i gorszych. Może fani "RZYMSKIEGO KATOLIKA" też mają jakieś zjazdy, spotkania... Możemy się wtedy spotkać i porozmawiać o BOŻEJ MIŁOŚCI a nie o nienawiści człowieka do człowieka, bo te jest inny od drugiego, bo jak chwali Pana Boga to tak się cieszy, że aż klaszcze, bo przychodzi na Mszę Św. - tak samo jak "RZYMSKI KATOLIK" - "nie dla rekreacji, ale by adorować Boga, oddawać Mu chwałę i dziękować, prosić o przebaczenie grzechów, a także by zanosić prośby o dobra duchowe i doczesne.".
ABYŚMY BYLI JEDNO...

Anonimowy pisze...

"Uczestnicy PJ nie są tam dla rekreacji. Wiele osób, żeby być tam, bierze urlopy z pracy - a z pewnością rekreacji można zażyć na wiele lepszych sposobów. PJ to konkretny wysiłek, aby iść do ludzi, którzy się od nas bardzo różnią i aby głosić im że Bóg ich kocha - bez podziałów na lepszych i gorszych"....

1. Nikt tego tutaj nie neguje...
2. Nikt nie mowi ze PJ jest zly! Skad takie wnioski?
3. Wskazujemy tylko na zachowania, ktore w kosciele sa niedopuszczalne. Mamy uczyc ludzi szacunku do miejsc świętych... Kościol to nie dyskoteka, a dyskoteka to nie kosciol! Tutaj i tuaj się tanczy, nawet moj kolega chodzi na dyskoteki i chwali tancem Boga...
Czym zatem sie rozni kosciol wypelniony tancerkami od Dyskoteki????

4. Nikt tutaj nie komentuje niestety dokumentu "Taniec w Liturgii", byc moze jest dla wielu nie znany. Warto poczytac, czego naucza kosciol...

5. Papiez Benedykt XVI w "Duch Liturgii" mowi wyraznie, ze zadna forma tancow, baletow itp nie moze miec miejsca w czasie Liturgii.. procesje jak wiemy, sa jej czescia...

6. Gdyby nie bylo tancow, flag i dziewczyn z flagami przed oltarzem nie byloby problemu... Czy gdzies Mszal Rzymski mowi, ze mozna machac flagami? Moze nie doczytalem?

Anonimowy pisze...

Moi Drodzy zamiast wiecznie się spierać szukać przepisów, łamaczy przepisów itd itd. weźmy się za indywidualną relację z Jezusem.Błagam niech każdy z nas wszystkich porozmawia z Nim , zapyta też Jego co On ma do powiedzenia w naszym sercu bo zapomnieliśmy tak naprawdę o Nim.Jezus też łamał wiele i nadal zaskakuje Swoją Miłością.Zacznijmy w końcu działać z Nim, a nie dla Niego.Jeden Apollosa, Drugi Pawła - i tak od wieków...To już jest męczące. W Niebie będzie Wieczna Liturgia i tam będziemy tańczyć wiecznie..ale kto się tu teraz nie nauczy jak mówi SW.AUGUSTYN W NIEBIE BĘDZIE KALEKĄ..Czytam to wszystko co piszą ludzie od Rzymskiego Katolika -tzw.Tradycjonaliści. Jezusa tu w ogóle nie ma.Jezusa ustawiliście wg Waszych reguł.On także działa podczas modlitwy tańcem w czasie uwielbienia.Doświadczyłam tego bo mnie uzdrowił wtedy.Niech Pan będzie z Wami.

Anonimowy pisze...

"Moi Drodzy zamiast wiecznie się spierać szukać przepisów, łamaczy przepisów itd itd. weźmy się za indywidualną relację z Jezusem"
1. Jeżeli masz uporządkowaną relację z Jezusem, to masz również uporządkowaną relację z Kościołem i przyjmujesz Jego nauczanie... Jeżeli nie przyjmujesz nauczania Kościoła to masz relacje, ale nie z Jezusem, który jest Bogiem, a z jezusem, który jest wytworem twojej wyobrazni lub idei, którą nosisz w sobie... jest bożkiem, a nie Bogiem

2. " zapyta też Jego co On ma do powiedzenia" Dzisiaj Jezus mówi przez Kościół....

3. "Jezusa tu w ogóle nie ma.Jezusa ustawiliście wg Waszych reguł.." Przperaszam, ale przeczytaj ponownie pkt 1.

4. "On także działa podczas modlitwy tańcem w czasie uwielbienia.Doświadczyłam tego bo mnie uzdrowił wtedy" W czasie Eucharystii na pewno Jezus przyszedl i zlożył siebie w Ofierze... ale czy można otrzymać dobra duchowe w wyniku zamachu na naukę kościoła?

Anonimowy pisze...

Także taniec nie jest formą wyrażania liturgii chrześcijańskiej. Około III wieku kręgi gnostycko-doketyckie próbowały wprowadzić go do liturgii. Ukrzyżowanie traktowano tam jako pozór: ciało, którego nigdy tak naprawdę nie przyjął, Chrystus opuścił przed męką. I w ten oto sposób, skoro Krzyż był tylko pozorem, miejsce liturgii Krzyża mógł zająć taniec. W różnych religiach tańce kultyczne mają rozmaite cele - zaklinanie, magia naśladowcza, mistyczna ekstaza; wewnętrznemu celowi liturgii "ofiary słownej" nie odpowiada żadna z tych postaci. Zatem absolutny nonsens stanowią próby "uatrakcyjniania" liturgii pantomimą, i to wykonywaną w miarę możliwości przez profesjonalne zespoły, co kończy się często (w tej perspektywie całkiem słusznie) aplauzem zgromadzonych. Jeśli w liturgii oklaskuje się ludzkie dokonania, to jest to zawsze ewidentny znak tego, iż całkowicie zagubiono istotę liturgii i zastąpiono ją rodzajem religijnej rozrywki. Atrakcyjność taka nie trwa długo; na rynku ofert spędzania wolnego czasu, gdzie rozmaite formy religijności coraz częściej funkcjonują jako rodzaj podniety, konkurencja jest nie do pokonania. Sam doświadczyłem sytuacji, w której akt pokuty zastąpiony został przedstawieniem tanecznym, co oczywiście nagrodzono brawami; czy można się jeszcze bardziej oddalić od tego, czym rzeczywiście jest pokuta? Liturgia może przyciągać ludzi tylko wówczas, gdy nie spogląda na samą siebie, lecz na Boga, gdy pozwala Mu wejść w siebie i działać. Wówczas rzeczywiście wydarza się coś jedynego w swoim rodzaju, poza konkurencją, a ludzie czują, że jest to coś więcej niż tylko sposób spędzania wolnego czasu.

(Papież Benedykt XVI, Duch Liturgii)

Film z Mszy pisze...

Tez manipulacja?
http://www.youtube.com/watch?v=yZ3pagVp7WA&feature=related

Tancerki w czasie KOMUNI ŚWIĘTEJ! pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=bNVOI43ZSGM&feature=related

Kolejny przyklad... manipulacji! :)

Anonimowy pisze...

Oto wypowiedz kard. Arinze na temat tanca w liturgi...

http://www.youtube.com/watch?v=9rJFdmmqj_s

Cardinal Arinze, Prefect for the Congregation of Divine Worship and the Discipline of the Sacraments.

Anonimowy pisze...

Św. Augustyn o liturgii:

Nowy człowiek zna nowe pieśni. Śpiew jest objawem wesołości. Jeśli wnikliwiej to rozpatrzymy, stwierdzimy, że to sprawa miłości.

Kazanie 34, 1

Anonimowy pisze...

Nie za bardzo rozumiem, jak się ma ten poprzedni wpis do Liturgii? Co ma wspolnego z tancem w Liturgii? Autor wpisu chyba nie posiada zbyt wielkiego IQ..

Anonimowy pisze...

Czyżby Rzymski Katolik obrażał bliźniego insynuując niskie IQ? I tu wychodzi na jaw motywacja i szacunek do człowieka jakże bardzo Świętych Osób , krytykują i opisują innych wg nich niepoprawnych Katolików.Myślę że IQ tej osoby jest wysokie, tylko nie każdy potrafi patrzeć głębiej.Ale osoby opierające się sztywno na literze tak mają....W każdym razie na bank wiem, że nie jest boże to, co dzieje się na tej stronie i tematy które bardziej dzielą niż łącza i biją w jedność KOŚcioła.....dużo by pisać ale brak szkoda uderzeń w klawiaturę.

Rzymski Katolik pisze...

Komentarz o niskim IQ nie jest mój.

Anonimowy pisze...

"Uczestniczka Przystanku Jezus.

Szczęść Boże kochani pseudo Lefebryści.Powiem tylko jedno: Zacznij żyć Miłością Jezusa a faryzeizm z serca ucieknie.Jezus też miał takich Lefebrystów za swoich czasów tyle że oni w imię reguł Go ukrzyżowali.Co robią dzisiejsi faryzeusze: podsycają ducha zwątpienia w imię pobożności, czynią podteksty i zamiast iść do ludzi i jak Jezus i Apostołowie wypalać najpierw na indywidualnej modlitwie a potem na EWANGELIZACJI , szukają brudów. Diabeł to anioł który naśladuje światło ale jakie? Czas prosić o dar Ducha Świętego - dar rozeznania "

widze, że ktoś opuścił już Kościół Katolicki na dobre... z pewnoscią wyznawczyni/wyznawca przystanku jezus, a nie Jezusa CHrystusa.... Extra Ecclesiam nulla salus... poslugujac sie swietymi, jak obroncy herezji maja zwyczaj sie bronic...

Anonimowy pisze...

W którym Kościele Katolickim jesteś ANONIMOWY, że insynuujesz takie oszczerstwo? Poza tym Przystanek Jezus należy pisać dużymi literami, gdyż w gramatyce istnieje coś, co określamy mianem NAZWA WŁASNA. Reszty nie skomentuje, szkoda czasu i wysiłku palców.Lepiej zrobię jak się za Ciebie pomodlę na Mszy ŚWIĘTEJ W RYCIE POSOBOROWYM.:)
Madzia.

Anonimowy pisze...

Ps. Zapomniałabym...Ponieważ dużo by pisać pozwoliłam sobie na znalezienie strony, będzie łatwiej ;) Warto poczytać gdyż stwierdzenie "Poza Kościołem nie ma Zbawienia" już ma inne znaczenie po Soborze Watykańskim II.Potrzeba było czasu i wzrostu Kościoła by do pewnych rzeczy dojść.Ale wszystko ma swój czas.
http://www.teologia.pl/m_k/zag05-03.htm

Tomek pisze...

Bardzo niedorzeczne te wywody teologiczne. Jak można należeć do Kościoła w sposób niepełny lub przyporządkowany? Podobnie jak można być zbawionym "dzięki jakiemuś powiązaniu z nim" (Kościołem), gdy się jest jawnym jego wrogiem? Widać posoborowym teologom zabrakło weny twórczej aby uzasadnić swoją tezę. Jest tam więcej takich nonsensów. Być może ta nauka trafia do osób będących na bakier z Panem Bogiem i ...logiką. Odnosząc się do Twoich wypowiedzi widzę, że masz malutką wiedzę o Kościele do którego podobno sama należysz. Mam na myśli oskarżenia o pseudolefebryzm (jakby mogło to być oskarżeniem). Z drugiej strony widać w jakim stanie jest Twoja wiara skoro porównujesz Bractwo Św. Piusa X do faryzeuszy. Chodzi mi o stosunek do współwyznawców. Zapewne dużo lepiej traktujesz protestanckich pseudo - chrześcijan , których sekty grasują w Kościele. Ale to jest właśnie charakterystyczne dla nowych ruchów posoborowych.

Anonimowy pisze...

Jestem przeciwnikiem tańca podczas Eucharystii, to tak jakby tańczyć na Golgocie. Niestety niektórzy modernistyczni księża zdają się zapominać, że Msza Święta to Uobecnienie Ofiary Chrystusa na Krzyżu, tajemnica naszego zbawienia.

x. Marcin pisze...

„Młodzieżowy” kościół stara się iść z duchem czasu i zareklamować Dobrą Nowinę. ...Podobnie jak reklamują się współczesne gwiazdy przez co raz to większe dziwactwa i co raz wyzsze decybele. To sukces tylko na krótką metę. Możemy walczyć żeby Ewangelia była produktem z najwyzszej pólki, tuż obok Rihanny i Lady Gaga, ale jeżeli traktujemy Ewangelie jak produkt to prędzej czy później ona z tej półki spadnie ... jak wszystkie gwiazdy. Intencje dobre, ale rezultat będzie dramatyczny.

Anonimowy pisze...

Ja mam pytanie, gdzie jest ta mlodziez w kosciele, ktora sie "Ewangelizuje" w czasie PJ? Raczej nikt z uwagi na organizowane dyskoteki w kosciele parafialnym w Kostrzynie raz do roku, nie chodzi na normalne Eucharystie? Moze sie myle? Gdzie sa ci mlodzi ludzie w kosciolach? Tak wiec, czy warto robic z kosciolow dyskotyki, sale kabaretowe... Czy Biskup, ktory sie uczyl tanczyc w kosciele na PJ, tez tancuje z swoimi diecezjanami?

Anonimowy pisze...

A dlaczego na tej stronie podobno katolickiej jest tak dużo linków i odnośników do bractwa PIUSA X.To chyba jakiś odłam powstały w związku Soborem Watykańskim II .Biskup Lefebre , niegodziwe święcenia kapłańskie bez pozwolenia Papieża itd....Jestem ateistą ale historię dobrze znam...Zastanawia mnie ten blogspot... i to co tu czytam..jakby się coś tu nie zgadzało.I ten brak szacunku do niewierzących....okropne.

Anonimowy pisze...

Szkoda mi Ciebie Tomeczku , pozostała tylko gorąca modlitwa za Ciebie i to przez wstawiennictwo Naszej Kochanej Maryi. Po prostu ręce opadają...Do miłego spotkania w Niebie.
Aha... na Przystanek Jezus jedzie się, by ewangelizować, a nie po to by tam być, udawać kogoś innego, by nagrać filmiki i puszczać jako krytykę na stronach youtoube Pt.Przystanek Skandal.A gdy ktoś to wyśle na faceboka PJ nagle filmik zostaje wycofany z internetu.To metody komunistyczne i diabelskie mieszanie w imię czegoś...Cel nie uświęca środków.Obrzydliwe...To taka dygresja z czym spotkałem się i co mocno bije w moralność i etykę a o chrześcijaństwie i sumieniu nie wspomnę...Ale diabeł jak jest demaskowany zazwyczaj ucieka:)Chwała Panu.

Tomek pisze...

Nie żałuj mnie, choć dobrze, że deklarujesz gorącą modlitwę. Trzymam Ciebie za słowo, gdyż każdy jej potrzebuje. Dzięki wstawiennictwu Maryi być może uszczkniesz coś dla siebie. Liczę na to, że uchroni ona Ciebie przed dalszym uczestnictwem w tym co jest niegodne i szkodliwe dla Bożych spraw na tej ziemi. Od uczestnika PJ wiem, że "ewangelizujecie" uczestników Woodstock wspólnie z heretykami. Nawet bez mrugnięcia okiem wystawiacie biednych ludzi nie znających Jezusa na pastwę zwodniczych sekt protestanckich. Być może lepiej by było dla nich aby nigdy was nie spotkali. W ten sposób sprzeciwiacie się woli Pana Jezusa. Wyraził On ją w słowach do św. Faustyny:
"Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą mi męki."
Chyba nadszedł już czas aby polecać uczestników PJ w Nowennie do miłosierdzia Bożego.

Anonimowy pisze...

do pana ateisty: Biskup Lefebvre wyświęcił tych kleryków z powodu, jak sądził (i nie mylił się), wyższej konieczności związanej z kryzysem w kościele. A to nie podlega ekskomunice.
I Bractwo nie jest żadnym odłamem Kościoła Katolickiego.
Co do tematu..
Z użytku liturgicznego wyklucza się m. innymi gitary elektryczne, perkusje...

Aniołowie, Archaniołowie, Święci od początku świata padają na twarz przed Bogiem, a tu takie coś.
Ale co ja tam wiem.. I tak pewnie jestem zacofanym schizmatykiem, wielbiącym się w języku łacińskim :))

Anonimowy pisze...

"No pięknie :)
Po pierwsze: Pierwszy i drugi film nie pokazuje Eucharystii (jak to pięknie jest tu określane) ale pieśń na wyjście PO MSZY ŚWIĘTEJ - a skoro "po" - to 90 % krzykaczy w komentarzach powyżej MYLI SIĘ i NIE MA RACJI!"

Kolejna głupia wypowiedź świadcząca o nieznajomości liturgii... Piesn na wyjscie jest integralna czescia Mszy Świetej...

Zamiast robic cyrk z kosciola warto zasiagnac wiedzy...

Tomek pisze...

"No pięknie :)"
Bardzo :-)
"Po pierwsze: Pierwszy i drugi film nie pokazuje Eucharystii (jak to pięknie jest tu określane) ale pieśń na wyjście PO MSZY ŚWIĘTEJ - a skoro "po" - to 90 % krzykaczy w komentarzach powyżej MYLI SIĘ i NIE MA RACJI!""
Obecna nowomowa nazywa Mszę Świętą - Eucharystią.
"Kolejna głupia wypowiedź świadcząca o nieznajomości liturgii... Piesn na wyjscie jest integralna czescia Mszy Świetej..."
Pieśń na wyjście jest integralnym elementem liturgii należącym do obrzędów zakończenia.

Na tych "nabożeństwach" disco trwa z krótkimi przerwami non stop. W czasie wydawania komunikantów zwykle jest bardzo skocznie. Moje uwagi z wizji lokalnej :-D

Anonimowy pisze...

Cieszy mnie wasze konserwatywne podejście do "nabożeństw disco" podczas "PJ". Po przywróceniu jedynie właściwych skostniałych rytuałów, nie muszę się obawiać że moje dzieciaki wrócą z tej imprezy zarażone religią kat. Tak mi dopomóż wasz Bóg.

Anonimowy pisze...

Obawiam się, że mogą po takim skostniałym rytuale wrócić zarażone ;-D

Anonimowy pisze...

Pani liberalka mowi o milosci i o milosci...
Pamietam jedna liberalka z naszej parafii tak mowila: " MIlosc, milosc...uhhh, tak miluje wszystkich ze jestem gotowa oddac sie kazdemu!"

Anonimowy pisze...

Chwaląc i uwielbiając Boga tańcem obrażam Go.Jest taka pieśń"Raduje się dusza ma,wielbi Pana swego..."Król Dawid też tańcem wielbił Boga.Czy Bóg był tym rozgniewany?

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________