_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 28 października 2013

Zapomniane prawdy c.d.


Zdjęcie: "Chrystus nie chce abyśmy robili widowiska, ale abyśmy wzbudzali wiarę. Obecnie ludzie myślą, że trzeba urządzać masowe i hałaśliwe widowiska, aby wiara wzrastała. Ja im dobrze życzę z takim myśleniem, ale uważam, że wiara to coś więcej niż polityka. Naprawdę życzę im dobrze, ale na razie efektów nie widać." (o. Leonard Castellani SJ, 1899-1981)

"Chrystus nie chce abyśmy robili widowiska, ale abyśmy wzbudzali wiarę. Obecnie ludzie myślą, że trzeba urządzać masowe i hałaśliwe widowiska, aby wiara wzrastała. Ja im dobrze życzę z takim myśleniem, ale uważam, że wiara to coś więcej niż polityka. Naprawdę życzę im dobrze, ale na razie efektów nie widać." 

o. Leonard Castellani SJ, 1899-1981

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.