_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

niedziela, 27 października 2013

Tradiclaromontana 2013 - Kazanie o. Krzysztofa Stępowskiego CSsR wygłoszone podczas Mszy św. w NFRR (Piątek 25.10.2013 r.)


TRADICLAROMANTANA 2013

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę. 

„Drodzy w Chrystusie. Ufamy, że jak niegdyś liturgia sprawowana według zwyczajów rzymskich ożywiała w ciągu wieków duchowe życie narodów, społeczeństw, i niezliczonych rzeszy świętych, tak i dzisiaj ukazana w splendorze swej godności i harmonii, może dalej wzmacniać wiarę, pobożność i kulturę. To bowiem, co poprzednie pokolenia przed nami uważały za święte, świętym nadal pozostaje, nie może być ot nagle zabronione, czy wręcz uważane za szkodliwe. A nas to skłania, abyśmy to zachowali, i chronili to bogactwo będące owocem wiary, i modlitwy Kościoła, i abyśmy dali temu odpowiednie miejsce”. 
Kazanie o. Krzysztofa Stępowskiego CSsR wygłoszone podczas Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego celebrowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu w piątek 25.10.2013 r. o godz. 13:30 


kliknij na ikonkę aby odsłuchać

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.