_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 22 października 2013

Zapomniane prawdy c.d.


  Architecture, Cathedral, Gothic

Kościół jest jak piękna gotycka katedra. Kiedy na nią patrzysz, myśli kierują się ku Bogu, każdy kamień ma swoje miejsce. Niemniej w tej pięknej katedrze są także rzygacze, najczęściej wykonane jako łby dzikich zwierząt, których gardziel wyrzuca z siebie brudną wodę. I kiedy patrzysz na katedrę nie dostrzegasz owych rzygaczy, cała bowiem jest piękna i zachwycająca. Kiedy jednak pada deszcz, rzygacze są najbardziej widoczne. Tymi elementami są księża, którzy dopuszczają się gorszących grzechów. Wyrzucają z siebie brud spływający na Kościół święty z zewnątrz. Kiedy ma miejsce ulewa, są oni najbardziej widoczni...

x. bp Tihamer Toth

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.