_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 17 października 2013

“Mamy do czynienia z prawdziwym modernizmem” – bp Fellay o papieżu Franciszku12 października b.r. bp Fellay w Kansas City, gdzie przebywał z wizytacją między 11 a 13 października, po przemówieniu na Anioł Pański, na konferencji prasowej, stwierdził, że
“Sytuacja Kościoła jest prawdziwie katastrofalna, a obecny papież czyni ją jeszcze 10000 razy gorszą”
Przełożony generalny Bractwa Świętego Piusa X, w sobotę po południu wygłosił obszerny wykład, na temat Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej zapowiadającej wielki kryzys w Kościele i kary, które spadną na świat.

W kazaniach głoszonych w sobotę i niedzielę, skupił się szczególnie na najbardziej dramatycznych aspektach fatimskiego przesłania, cytując słowa siostry Łucji i innych, którzy poznali treść Trzeciej Tajemnicy.

Zwrócił uwagę na słowa siostry Łucji, w których powiedziała, że
„jeśli chcemy poznać treść Trzeciej Tajemnicy, należy przeczytać rozdziały 8 do 13 Apokalipsy.”
Słowa siostry Łucji wskazujące na rozdziały od 8 do 13 Apokalipsy mrożą krew w żyłach, ponieważ koniec rozdziału 13-tu mówi o przyjściu Antychrysta.

Biskup Fellay zauważył, że papież Pius X powiedział na początku swego pontyfikatu, że “syn zatracenia” może być już na ziemi.

Zwrócił także uwagę na modlitwę do Świętego Michała Archanioła, ułożoną przez papieża Leona XIII i podkreślił, że celem ​​szatana jest ustanowienie swojego panowania w Rzymie.

Biskup cytował kardynała Luigi Ciapi, papieskiego teologa wszystkich papieży, od Piusa XII do Jana Pawła II, który powiedział:
“W Trzeciej Tajemnicy czytamy między innymi, że wielka apostazja w Kościele rozpocznie się na samym szczycie”.
Sporo czasu poświęcił słynnemu i dramatycznemu wywiadowi o. Fuentesa z siostrą Łucją w 1957 r. w którym mówi ona, że
“wiele narodów zniknie z powierzchni ziemi”, i że “diabeł szczególnie użyje swej mocy, aby zdobyć dusze poświęcone Bogu”.
Ponieważ słudzy Boga będą zwiedzeni a dotychczasowy porządek zburzony, zapanuje powszechne zamie-szanie i bałagan a wierni zostaną pozostawieni sami sobie, bez pomocy duchowej dla własnego zbawienia z powodu braku kapłanów. To jest 
 “największą tragedią w Kościele, jaką kiedykolwiek można było sobie wyobrazić “.
Czasy są bardzo poważne. Musimy poważnie myśleć o naszym zbawieniu,
“a do tego jesteśmy pozbawieni podstawowego elementu - wsparcia ze strony władz [Kościoła]. To jest tragedia. “
Na pocieszenie przytoczył słowa siostry Łucji, że Bóg dał nam dwa ostatnie środki zaradcze: Różaniec Święty i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Biskup Fellay nawiązał też do dramatu Bractwa FSSPX po rozmowach z Watykanem w 2012 r.
“Gdy widzimy, co się teraz dzieje [pod pontyfikatem Franciszka] dziękujemy Bogu, dziękujemy Bogu, że zachował nas od jakiejkolwiek umowy w ubiegłym roku.

I można powiedzieć, że jest to jeden z owoców Krucjaty [Różańcowej], że nie zrobiliśmy tego, że zostaliśmy zachowani od takiego nieszczęścia. Dzięki Bogu. 
Nie chodzi o to, że nie chcemy być katolikami, oczywiście chcemy być katolikami i jesteśmy katolikami, i mamy prawo do uznania jako katolicy. Ale nie zamierzamy w zamian za to, naruszać naszych skarbów /depozytu wiary/. Oczywiście, że nie. “
[...]

Źródło informacji: http://forumdlazycia.wordpress.com

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.