Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

piątek, 4 października 2013

Zapomniane prawdy c.d.


W epokach klasycznych, instyuticje moralne, polityczne lub religijne stały ponad i podtrzymywały reprezentujące je jednostki. Monarchia była czyś więcej niz król, kapłaństwo czymś więcej niż ksiądz. Do tego stopnia, że można było pozwolic sobie na luksus pogardzania jakims królem czy papieżem, bez podawania w nalżejszą chocby watpliwość samej zasady monarchii czy autorytetu papieskiego. Proszę pomysleć o inwektywach rzucanych swego czasu na kler przez taką świętą, jak Katarzyna Sienieńska, czy też o wielkim katoliku jak Dante, który rozprawiał się w piekle ze współcześnie rządzącym papieżem.

Gustave Thibon

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________