_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 15 października 2013

Skandal w Rzymie podczas konferencji poświęconej Summorum Pontificum


10 X w Rzymie odbywała się w Rzymie konferencja poświęcona Motu proprio Summorum Pontificum .Referaty wygłasili kard. Burke, profesor Giovanni Turco i watykanista Sandro Magister, a na sali znajdował się także abp Pozzo. O ile treść dwóch  pierwszych referatów była dość typowa i dotyczyła celu wprowadzenia Summorum Pontificum, to Magister wygłosił "grzeczną ale ostrą" krytykę działań papieża Franciszka: zakazania Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego u Franciszkanów Niepokalanej, zwolnienie członków Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych bliskich reformie Benedykta XVI, brak przyklęknięć podczas Mszy po słowach konsekracji czy ogłoszenie (przez Kongregacje Nauki Wiary) ,że liturgia neokatechumenalna nie będzie więcej badana. Magister powiedział także, że papież jest "przyjacielski dla wszystkich z wyjątkiem tradycjonalistów". Wówczas to kardynał i arcybiskup opuścili demonstracyjnie wykład, co wywołało skandal.

więcej na ten temat na stronie http://eponymousflower.blogspot.com

Zródło informcji: FORUM KRZYŻ

2 komentarze:

GL pisze...

Sandro - Bravo!

Anonimowy pisze...

Kardynał i Arcybiskup wierni swojemu zwierzchnikowi, a nie herezji. Naprawdę wielki skandal.

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.