_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 17 października 2013

Spada liczba powołań. Efekt Franciszka okazał się fikcją i myśleniem życzeniowym


fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons
Efekt Franciszka okazał się fikcją i myśleniem życzeniowym. W tym roku do seminariów przyjęto mniej kandydatów niż rok temu. I o prawie połowę mniej niż w roku 2005.

O efekcie Franciszka mówili rektorzy seminariów we wrześniu, jednak w październiku okazało się, że kleryków wcale nie jest o stu więcej, ale o niemal stu mniej. W roku 2012 studia w seminariach rozpoczęło 832 alumnów, a w tym roku 760 lub 758.

Tendencja, i to jest o wiele groźniejsze, jest spadkowa od wielu lat. W 2005 roku przyjęto do seminariów 1145 kleryków, obecnie jest ich o niemal połowę mniej. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w zgromadzeniach żeńskich, gdzie liczba powołań spada dramatycznie.

TPT/Wyborcza.pl/Rp.pl

Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.