_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 7 października 2013

Zmiany w Urzędzie Celebracji Papieskich - zwolennicy tradycji usunięci

Jeden z odwołanych konsultorów
x. Nicola Bux, autor książki "Jak chodzić
na Mszę i nie stracić wiary
Wszyscy dotychczasowi konsultorzy, pamiętający jeszcze czasy pontyfikatu Benedykta XVI zostali zamienieni na nowych. Czy to oznacza zmiany w sposobie działania urzędu.

Dotychczasowi konsultorzy zakończyli swoją 5-letnią kadencję. Wśród nich znajdowali się dwaj znani teologowie liturgii, a także zwolennicy wspierania tradycyjnej liturgii katolickiej Nicola Bux i Michael Uwe Lang. Pojawiają się komentarze, że sympatie liturgiczne dotyczasowych konsultorów miały wpływ na decyzje o ich usunięciu.

Częściowo mogą to potwiwerdzać słowa jednego z nowych konsultorów, który krytykował instrukcję Benedykta XVI "Redemptionis Sacramentum": "Niewłaściwe jest definiowanie jako nadużycie czegoś, co nim nie jest". Są to jednak tylko spekulacje.

Na swoim stowisku pozostaje wciąż abp Guido Marini główny Ceremoniarz Papieski wprowadzony na to stanowisko przez Benedykta XVI.

W niedługim czasie należy się spodziewać także nominacji na stanowisko prefekta Kongregacji ds Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów - wciąż powraca w tym kontekście nazwisko Piero Mariniego - ceremoniarza papieskiego z czasów Jana Pawła II i jednego z głównych oponentów linii liturgicznej Benedykta XVI.

Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.