_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 4 lipca 2011

Z księgarskiej półki c.d.

Paweł Milcarek

WEDŁUG BOGA CZY WEDŁUG ŚWIATA?


Wydawnictwo Dębogóra, Dębogóra 2011
ISBN 978-83-61374-19-0
Format: a5, ss. 300, oprawa: miękka cena: 29,00 zł
Do nabycia u wydawcy

O stanie liturgii i wiary z autorem głośnej „Historii Mszy” rozmawiają Jacek Laskowski i Bogusław Kiernicki. Rozmowa ta odkrywa przed czytelnikiem kolejne drogowskazy wielkiej Tradycji Kościoła, która pozwala odróżnić to co boskie od tego co tylko ludzkie. W ten sposób książka staje się obowiązkową lekturą dla wszystkich odważnie szukających źródła i szczytu życia chrześcijańskiego”.

"Pawłowi Milcarkowi nie wypada tego powiedzieć, ale staremu księdzu chyba wolno: - Po co nam to było? Wystarczyło odkurzyć! A my wytoczyliśmy buldożery. Przez pół swego kapłańskiego życia odprawiałem „Mszę św. dla dzieci”. Dziś uważam, że to zorganizowana obraza Boska. Od siedmiu lat odprawiam Mszę św. w zabytkowej kaplicy, przy starym ołtarzu, zwrócony w stronę krzyża. Nie widzę lepszego układu. Przez 30 lat odprawiałem wyłącznie II Modlitwę Eucharystyczną. Od roku wybieram Kanon Rzymski. Myślę, że kiedyś zostanę tylko przy tej Modlitwie. Przeprasza, że piszę o sobie, ale wszystko to zawdzięczam „Duchowi liturgii” Józefa Ratzingera i późniejszym staraniom papieża Benedykta XVI. W Polsce zaciągnąłem dług wobec Pawła Milcarka. Gorąco zachęcam do lektury jego kolejnej książki."

x. Drozdowicz

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.