_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 8 lipca 2011

Zdecydowane słowa hierarchy

Biskup Nicholas DiMarzio z Brooklyn zakazał katolickim szkołom przyjmowania gubernatora stanowego Andrew Cuomo, który przyczynił się do legalizacji „małżeństw” homoseksualnych w stanie Nowy Jork.

Hierarcha zarzucił politykom uginanie się pod pręgierzem lobby gejowskiemu. „Republikanie i Demokraci ulegli silnej elicie politycznej i ustanowili przepisy, które osłabią nasze rodziny, a w konsekwencji całe społeczeństwo”- napisał DiMarzio. W cotygodniowym tekście publikowanym w piśmie „The Tablet” biskup napisał między, że przyjęcie nowego prawa podkopie fundamenty rodziny, a w konsekwencji także całego społeczeństwa. „Tym głosowaniem gubernator Cuomo otworzył nowy front wojny kulturowej, która rozdziera  szatę naszego narodu” – pisze biskup. – „W czasie, gdy tylu nowojorczyków walczy o ocalenie własnych domów i o znalezienie pracy, powinniśmy razem działać, aby te problemy rozwiązywać. Tymczasem politycy robią przysługę bogatym sponsorom, stając się zwolennikami ich programu – tylko dlatego, że troszczą się o własną karierę i przyszłość.”

Biskup nawołuje również aby nie przyznawać gubernatorowi żadnych nagród w katolickich szkołach i zabrać mu wyróżnienia, które już dostał.  „Powyższy wniosek jest protestem przeciwko politycznemu procesowi podejmowania decyzji w stanie Nowy Jork. Ponad połowa wszystkich nowojorczyków sprzeciwiała się tym przepisom. Jednak gubernator i ustawodawcy demonizowali ludzi wiary: muzułmanów, żydów i chrześcijan, mówiąc, że są to fanatycy i zagłosowali za homoseksualnymi „małżeństwami.”- pisze biskup.  Do proboszczów brooklyńskich parafii zaapelował zaś: „proszę o niezapraszanie członków parlamentu na uroczystości szkolne lub parafialne. Prośba powyższa niech będzie protestem przeciw skorumpowanemu życiu politycznemu Nowego Jorku.” – napisał biskup DiMarzio.

Kilka tygodni temu stan Nowy Jork zalegalizował małżeństwa homoseksualne.  Senat zatwierdził ustawę w sprawie małżeństw homoseksualnych stosunkiem  33 do 29 głosów.

Ł.A/Christian Post

Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.