Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 18 lipca 2011

Nauczyciel będzie mógł przyłożyć uczniowi

Ponad tysiąc uczniów wyrzucono w ubiegłym roku ze szkół na Wyspach, wciągu roku to dwukrotny wzrost, a ponad czterdziestu nauczycieli trafiło do szpitali w wyniku odniesionych obrażeń. Brytyjscy konserwatyści chcą przywrócić porządek w szkołach.

Nowe wytyczne przewidują, że pedagodzy będą mogli używać siły w stosunku do uczniów zachowujących się agresywnie, nawet gdy w wyjątkowych sytuacjach nie da się uniknąć zranienia wychowanka.


Nauczyciele zyskają także prawo do zaglądania bez wiedzy ucznia do jego szafki i torby oraz do kontrolowania odzieży w celu sprawdzenia czy nie ma tam broni lub narkotyków. W szczególnych sytuacjach mogą przeprowadzić nawet szczegółową kontrolę przed wejściem do szkoły.


Do tej pory – z obawy przed pozwami ze strony rodziców uczniów – nauczyciele stosowali zasadę unikania fizycznego kontaktu, obecnie zyskają prawo do rozsądnego stosowania siły, przede wszystkim zaś – do odpierania ataków na siebie bez obaw o konsekwencje prawne.


PK/Wp.pl


Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________