Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 20 maja 2013

O herezji braku formy i piękna

Martin Mosebach należy we współczesnych Niemczech do najbardziej poczytnych pisarzy. Stały współpracownik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” jest również laureatem licznych wyróżnień i nagród literackich przyznawanych nad Renem i Sprewą, między innymi najbardziej prestiżowej Nagrody im. Georga Buchnera, przyznawanej przez Niemiecką Akademię Języka i Literatury. Ale Martin Mosebach to nie tylko jedna z wielkich postaci niemieckiej literatury przełomu XX i XXI wieku, lecz również jeden z nielicznych w tzw. mainstreamie surowych krytyków kiczu i brzydoty panoszących się we współczesnej kulturze.

Czytaj dalej: http://www.pch24.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________