Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 7 września 2011

Meksykańska masoneria o papieżu Janie XXIII

W związku ze śmiercią papieża Jana XXIII dnia 3 czerwca 1963 roku, meksykańska masoneria wykupiła ogłoszenie prasowe opublikowane w w największych meksykańskich gazetach.

Z lewej strony umieszczona jest kopia takiego ogłoszenia opublikowanego dnia 4 czerwca 1963 roku w gazecie „El Informador”. Poniżej tłumaczenie treści ogłoszenia z języka hiszpańskiego.

MEKSYKAŃSKA ZACHODNIA WIELKA LOŻA Wolnych i Uznanych Wolnomularzy w związku ze śmiercią PAPIEŻA JANA XXIII otwarcie wyraża swój żal i smutek z powodu straty tego wielkiego człowieka, który przeprowadził rewolucję w sferze idei , myśli i formach liturgii rzymskokatolickiej. Encykliki „Matka i nauczycielka” i „Pokój na ziemi” dokonały rewolucji w pojęciach akceptując PRAWA CZŁOWIEKA I JEGO WOLNOŚĆ. Ludzkość straciła wielkiego człowieka a my wolnomularze uznajemy jego wzniosłe zasady, jego humanitaryzm i jego ducha WIELKIEGO LIBERAŁA.”

Guadalajara, Jalisco, Mexico, 3 czerwca 1963

MEKSYKAŃSKA ZACHODNIA WIELKA LOŻA

Jose Guadalupe Zuno Hernandez

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________