Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 7 września 2011

Polonia Christiana nr 22

POLONIA CHRISTIANA

NR 22 WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2011Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańaskiej im. ks. Piotra Skargi, Kraków 2011
ISSN: 1898-7877
ss. 96, oprawa miękka, cena 12,00 zł

Najnowszy, wrześniowo-październikowy numer „Polonia Christiana” w dużej mierze poświęciliśmy edukacji, przede wszystkim w polskim wydaniu na przestrzeni ostatnich lat.

Czy rosnące statystyki dotyczące liczby naszych rodaków legitymujących się wyższym wykształceniem przekładają się na ich lepszy stan wiedzy? Jakie są efekty reform edukacyjnych ostatnich dwóch dekad? Czy forsowany obecnie model edukacyjny skupiający się w coraz większym stopniu na przygotowaniu młodych ludzi do odnalezienia się na rynku pracy wyczerpuje powołanie oraz ambicje dzisiejszej szkoły? Wiemy to z pierwszej ręki, bowiem na naszych łamach stan polskiej edukacji recenzują m.in. wybitni profesorowie i wykładowcy wyższych uczelni.

Ponadto, w numerze m.in. o drodze, jaką przebyła Malta do niedawnej legalizacji rozwodów, niestety, przy dużym udziale katolików (w tym nawet duchownych), o tym, jak Polacy z narodu walecznego, zdolnego, by w każdej chwili stanąć w obronie zagrożonej wolności stali się zbiorowością… rozbrojoną i bezradną, a także o dziejach lewicy niemieckiej: jak aktywiści dzisiejszej partii „Zielonych” z antysystemowych miejskich partyzantów stali się nieodłącznym elementem politycznego establishmentu – rodzimego i unijnego.

Jarosław Szarek ciekawie opisuje ostre ideowe spory w akademickim Krakowie okresu międzywojennego, zaś Roberto de Mattei, autor książki o kulisach Soboru Watykańskiego II przybliża nam je w rozmowie z Jose Antonio Uretą.


***************


Do nabycia w wybranych kioskach RUCH-u, KOLPORTER-a, EMPIK-ach i bezpośrednio u wydawcy

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________