Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 8 września 2011

kardynał Joseph Ratzinger krytykował wiele gestów i decyzji Jana Pawła II

Włoski publicysta katolicki Vittorio Messori w artykule opublikowanym na łamach "Corriere della Sera", napisał, że kardynał Joseph Ratzinger krytykował wiele gestów i decyzji Jana Pawła II.

(...)

"Lojalna przyjaźń między nimi, która szybko przekształciła się w przywiązanie, nie przeszkadzała kardynałowi w wyrażaniu wątpliwości wobec niektórych inicjatyw, takich jaksynkretyczne parady w Asyżu (chodzi o międzyreligijne modlitwy o pokój), prośby o przebaczenie win nieżyjących, mnożenie podróży kosztem codziennego zarządzania Kościołem, nadmiar beatyfikacji i kanonizacji, nadawanie widowiskowego charakteru momentom religijnym, nawet obecność gwiazd rocka na papieskim podium i wybór szat liturgicznych zgodnie ze wskazówkami telewizyjnych reżyserów" - podkreślił Vittorio Messori."

(...)

http://fakty.interia.pl/religia/kardynal-ratzinger-krytykowal-jana-pawla-ii,1293074,5946
http://www.newsweek.pl/artykuly/swiat/benedykt-xvi-krytykowal-decyzje-jp-ii,38703,1

I wiele innych portali to pisało, o jeszcze tu:

http://wyborcza.pl/Czego_Benedykt_XVI_nie_lubil_u_Jana_Pawla_II.html

wiadomość znaleziona na forum KRZYŻ

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________