Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

piątek, 2 września 2011

Francja - najmłodsza córa UmmyNajstarsza córa Kościoła staje się powoli najmłodszą częścią Ummy. We Francji już teraz jest więcej praktykujących muzułmanów niż katolików – wynika z badań Hudson Institut w Nowym Jorku.

Z 40 mln francuskich katolików (64 proc. mieszkańców kraju) swoją wiarę praktykuje regularnie mniej niż 2 mln (4,5 proc. katolików). Z 4,5 mln żyjących we Francji muzułmanów praktykuje swoją religię 2,5 mln, czyli 41 proc. wyznawców Allaha.

Charakterystyczne jest również to, że w ostatnich dziesięciu latach we Francji wybudowano 150 meczetów. W tym samym czasie wzniesiono tam 20 katolickich kościołów, a 60 zamknięto (część zamieniono na meczety). Ruch w niektórych dzielnicach Paryża czy Marsylii jest utrudniony ze względu na modlących się na ulicach wyznawców Allacha. W słynnej, niegdyś artystowskiej dzielnicy Montmartre przed turystami zamykane są place, gdy muzułamanie decydują się na publiczne modły.


TPT/KAI

Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________