Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 15 maja 2013

Jezus historyczny cz. 1 - W.L. Craig: Dowodząc historyczności Jezusa


Na ogół przedstawia się pięć powodów, by ukazać, że to nie na krytykach uznających historyczną wiarygodność ewangelicznych relacji o Jezusie - ale ich bardziej sceptycznych kolegach - spoczywa ciężar dowodu. W dalszej kolejności przytacza się problematykę historyczności pewnych konkretnych aspektów życia Jezusa, takich jak Jego fundamentalne przekonanie o byciu Synem Boga, pełnioną rolę cudotwórcy, Jego proces i ukrzyżowanie, a także zmartwychwstanie. (Rediscovering the Historical Jesus: The Evidence for Jesus. Faith and Mission 15 (1998): 16-26.)

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________