Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 6 marca 2013

Magazyn Nova et Vetera nr 11


NOVA ET VETERA

Magazyn CTiK Wiedeń 1683

nr 11 / 2013

Nova et Vetera 11. Abdykacja Benedykta XVI

11 numer naszego magazynu, Nova et Vetera, był juz ukończony, gdy wszystkich nas zaskoczyła zapowiedź o abdykacji Ojca św. Z tego powodu usunęlismy kilka textów dotyczących tematu numeru, zachowując je do publikacji w najbliższym numerze. W zamian Czytelnicy NeV znajda zapis pierwszych reakcji na zaskakującą wieść ze Stolicy Apostolskiej.

A poza tym w numerze 11 Nova et Vetera:

Nowe drogi Benedykta;

Rosną nadużycia liturgiczne - o destrukcyjnych praktykach liturgicznych po Soborze watykańskim II mówi prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Antonio kard. Cañizares Llovera;

Kronika wydarzeń związanych z pewnym aspektem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji warszawsko-praskiej;

O prawdziwym celu ekumenizmu katolickiego mówi x. dr Dariusz Olewiński;

O służbie prawdzie w i radości z jej odkrywania w Akademii Tradycjia i Przyszłość

O tym, jak Tradycja zawędrowała i rozwija się w zachodniej diecezji Polski;

O codziennym trudzie kapłańskim polskich księży z Instytutu Dobrego Pasterza na nowych placówkach, na które zostali powołani przez biskupów ordynariuszy;

O rozwoju Tradycji w Kraju Klonowego Liścia;

***

Przypominamy, że od tego numeru Nova et Vetera jest rozsyłana tylko do tych czytelników, którzy kiedykolwiek wsparli działalność Centrum Kultury i Tradycji. (Nie dotyczy to, rzecz jasna, nowych prenumeratorów, na których wsparcie liczymy) Pańsrwa ofiary, związane z otrzymywaniem Nova et Vetera mają służyć nie tylko pokryciu kosztów wydawania pisma i jego wysyłki, lecz także realizacji celów statutowych, czyli głównie wspierania rozwoju Tradycji w Polsce poprzez ofiary na rzecz kleryków i ośrodków duszpasterstwa Tradycji. Do tej pory tylko niewielka grupa spośród Adresatów magazynu przesyłała środki. Jednak wysiyłek tej grupy, jej wielkoduszność, nie wystarcza do pokrycia kosztów związanych z powstawaniem i dystrybucją magazynu. Chcielibyśmy z ofiarności Czytelników pokrywać nie tylko koszty produkcji i dystrybucji samego pisma, ale zdobywać też w ten sposób środki na inne działania statutowe. W tej dziedzinie jest przed nami wiele wyzwań, a potrzeby związane z rozwojem Tradycji w Polsce gwałtownie rosną. Liczymy na Państwa zrozumienie. Wsytarczy, że każdy, kto chce otrzymywać Nova et Vetera pokryje koszty jego wydania, wysyłki i dystrybucji i złoży niewielką choćby ofiarę na CKiT. Potrzdebna na ten cel kwota to 90 groszy dziennie od każdego prenumeratora. Dziękujemy tym, którzy to rozumieją! Wszystkim życzymy owocnej lektury.!***Aby zamówić numer magazynu wystarczy przekazać do Instytutu swój adres. Można to zrobić przez:

pocztę elektroniczną: sekretariat@wieden1683.pl, telefonicznie, dzwoniąc pod jeden z numerów telefonu: 22 258 47 22, kom: 601 313 375 lub wysyłając na powyższy numer SMS o treści Biuletyn z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym

Uwaga, Magazyn Nova et Vetera jest wysyłany pocztą tradycyjną, nie elektroniczną. Prosimy zatem o podawanie pełnych adresów do korespondencji, nie zaś adresów e-mail.

Po otrzymaniu magazynu lub wcześniej prosimy, wedle uznania, o dobrowolną wpłatę na rzecz Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 – dzięki takim wpłatom możliwe będzie utrzymanie Centrum i jego rozwój oraz wydawanie kolejnych numerów magazynu.

Ofiary można wpłacać na konto:

Centrum Kultury i Tradycji
94 2490 0005 0000 4520 5605 1426 z dopiskiem: cele statutowe

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________