Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 26 marca 2013

Kto zabił Jezusa? Nowa książka Pawła Lisickiego

Paweł Lisicki

KTO ZABIŁ JEZUSA?

PRAWDA I INTERPRETACJE

 Obrazek Ojciec Święty FRANCISZEK. U progu pontyfikatu

Wydawnictwo M, Kraków 2013
ISBN: 978-83-7595-509-5
Format 168x238, ss. 380, op. miękka, cena 33,90 zł
Do nabycia w księgarni internetowej wydawnictwa


KTO ZABIŁ JEZUSA? to pozycja autorstwa Pawła Lisickiego, która ukazała się nakładem Wydawnictw M. Autor – w oparciu o dane biblijne i historyczne – wskazuje na osoby i społeczności odpowiedzialne za to wydarzenie. Demaskuje też według niego próby zakłamania prawdy. Pozycja napisana z odwagą biorąc pod uwagę, że dzisiaj tak wiele się mówi i pisze o poprawności politycznej. Książka zainteresuje zapewne osoby o poglądach antysemickich jak i uczestników dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

„Jeżeli jesteś wyznawcą Chrystusa – przeczytaj tę książkę, by dowiedzieć się więcej. Jeżeli nie jesteś wyznawcą Chrystusa – przeczytaj tę książkę, by się dowiedzieć” 


Waldemar Łysiak

„Lektura tej książki to wielka duchowa przygoda” 


ks. prof. Henryk Witczyk, KUL

„Ta książka musiała powstać, bo jej brak stawał się coraz bardziej dotkliwy” 


ks. prof. Waldemar Chrostowski, UKSW

Kto zabił Jezusa to fascynująca biografia intelektualna centralnej postaci naszej cywilizacji – Jezusa Chrystusa. Biografia obejmująca dwa tysiące lat badań, sporów, starań o dotarcie do prawdy i zrozumienie oraz jej zamącania i naginania do bieżących potrzeb.

Autor prowadzi nas przez gąszcz faktów i interpretacji z wielką erudycją i biegłością, dzięki czemu poznawanie wraz z nim losów wiary chrześcijańskiej staje się nie trudem, ale niezwykłą, porywającą przygodą.


Rafał A. Ziemkiewicz

Jak teologiczne korniki przepisują życiorys Jezusa Chrystusa? Jak dokonują na nowo swojego małego sądu Mesjaszem? Paweł Lisicki ma odwagę i wyjątkową wiedzę, które pozwoliły mu razem zadać te pytania i przedstawić poruszający w swej intelektualnej precyzji zapis choroby ludzkiej myśli: politycznej poprawności - choroby skoncentrowanej w punkcie decydującym dla naszego zbawienia.


prof. Andrzej Nowak, Instytut historii PAN, Kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej UJ


Autor o swojej książceWywiad z autorem książki przeprowadzony przez redakcję portalu Rebelya.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________