Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 18 marca 2013

Zapomniane prawdy c.d.


Nic dziwnego, że nasz Boski Pan, który zna wszystkie dusze w ich wewnętrznej istocie, wybrał na głowę Swojego Kościoła nie Jana, który nigdy się Go nie wyparł i który jako jedyny spośród apostołów obecny był na wzgórzu Golgoty, lecz Piotra, który upadł i znów się podniósł, który grzeszył i który otrzymał przebaczenie dzięki swej dożywotniej pokucie, aby Jego Kościół mógł zrozumieć coś z ludzkiej słabości i grzechu i aby mógł zanieść milionom dusz ewangelię nadziei i zapewnienie o Boskim Miłosierdziu. W tym właśnie miejscu, gdzie ten odważny człowiek został ukrzyżowany głową w dół, a chwiejnymi nogami skierowanymi ku niebu, wznosi się teraz największa kopuła która kiedykolwiek została rzucona na błękitne sklepienie Nieba, kopuła Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Fulton J. Sheen, "Characters of the Passion", 1946r., strona nieznana.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________