______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 28 marca 2013

Papież Franciszek i Pius XI

Gdy ujrzeliśmy Papieża Franciszka na balkonie błogosławieństw, pierwszą reakcją mojej żony było: „Podobny do Pawła VI”, na co ja, równie automatycznie, odpowiedziałem Izie: „Nie, podobny do Piusa XI” (mocna postawa, okrągłe okulary). Wybór papieża jest zawsze tajemnicą Ducha Świętego i tajemnicą historii, wewnętrznej odpowiedzialności – czyli czegoś więcej niż przekonań – księży kardynałów. Wydaje się jednak, że to ubóstwo połączone z głęboką duchowością zdecydowało o wyborze Papieża Franciszka. Nie tylko dlatego, że są to wartości, których Kościół potrzebuje zawsze, również dlatego, że od dziesięcioleci czujemy ich potrzebę coraz bardziej.

Więcej w wydaniu drukowanym "Idziemy" (nr 12/2013) oraz w wydaniu elektronicznym dostępnym na stronie eGazety.pl Pełen artykuł ukaże się po 3 kwietnia 2013 r.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.