Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 28 marca 2013

Msza Krzyżma w rycie klasycznym

W Wielki Czwartek, 28 marca 2013, abp Wolfgang Haas, arcybiskup Vaduz, będzie sprawować Mszę Krzyżma w swojej katedrze w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego.

Będzie to najprawdopodobniej pierwsza taka liturgia celebrowana przez biskupa diecezjalnego od czasu reformy liturgicznej papieża Pawła VI (za wyjątkiem diecezji Campos, w której działa powołana przez bł. Jana Pawła II, Administratura Apostolska Św. Jana Marii Vianneya).

Służbę liturgiczną podczas tej długiej, imponującej ceremonii, zapewnią kapłani i klerycy Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra, którzy przybędą do Vaduz wraz ze swoim Przełożonym Generalnym.

Źródło informacji: NOWY RUCH LITURGICZNY

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________