_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 25 października 2011

Filipiny: seminarium duchowieństwa diecezjalnego z udziałem kapłanów FSSPX

Abp Fernando R. Capalla, arcybiskup Davao na Filipinach, ogłosił w sierpniu 2011 roku, spotkanie w jego diecezji poświęcone motu proprio Summorum Pontificum. Arcybiskup, w liście zapowiadającym konferencję, mówił o potrzebie wspierania prawidłowego zrozumienia tego tematu i duszpasterskiej wrażliwości, zwłaszcza w stosunku do wiernych korzystających z posługi Bractwa św. Piusa X, które nazwał "grupą niezatwierdzoną przez Kościół".

Spotkanie odbyło się zgodnie z planem w dniu 1 października w Davao i zakończyło się sukcesem. W seminarium prowadzonym w imieniu arcybiskupa przez księdza Joela Caasi, profesora liturgiki, wzięło udział wielu duchownych, zakonników i świeckich.

Wielkim zaskoczeniem był przyjazd arcybiskupa, w towarzystwie trzech księży z Bractwa Świętego Piusa X, którzy wzięli udział w seminarium i otrzymali, na kolanach, końcowe błogosławieństwo arcybiskupa.

Źródło informacji: NOWY RUCH LITURGICZNY

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.