_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 12 października 2011

Nie ma Kościoła przedsoborowego i posoborowego! Gdyby był, to ten drugi, byłby bezprawny- mówi kard. Piacenza


4 października prefekt Kongregacji d/s Duchowieństwa, Jego Eminencja Mauro kard. Piacenza wygłosił krótką konferencję do seminarzystów w Los Angeles.

Oto fragment tejże konferencji w tłumaczeniu jednego z użytkowników forum Rebelya.pl

"Wy będziecie prawdopodobnie pierwszą generacją, która będzie prawidłowo interpretowała Sobór Watykański II, nie według "ducha" Soboru, który wprowadził zbyt wiele dezorientacji do Kościoła, ale wedle tego co Sobór powiedział naprawdę w swoich tekstach, do Kościoła i do świata.

Nie ma żadnej różnicy w tym, co powiedział Sobór, a tym, co mamy w tekstach Soboru, które dziś posiadamy. W tych tekstach znajdujemy wolę Bożą dla Kościoła i dlatego musimy je interpretować w łączności z 2 tysiącami lat Tradycji i życia chrześcijańskiego.

Odnowa jest zawsze niezbędna dla Kościoła, ponieważ nawrócenie Jego członków, biednych grzeszników, jest zawsze niezbędne! Ale nie ma, ani nie może być, Kościoła przedsoborowego i posoborowego! Gdyby tak było, ten drugi- nasz- byłby historycznie i teologicznie bezprawny!

Jest tylko jeden Kościół Chrystusa, którego jesteśmy częścią, który ma następstwo od Naszego Pana do Apostołów, od Maryi Dziewicy to Ojców i Doktorów Kościoła, od średniowiecza do renesansu, od okresu romańskiego do gotyku i baroku i aż do naszych dni, w sposób nieprzerwany, bez zniknięcia kiedykolwiek tej ciągłości.

A wszystko to dlatego, że Kościół jest Ciałem Chrystusa, jest jednością Jego Osoby, która została dana nam, Jego członkom!

Wy, drodzy Seminarzyści, będziecie kapłanami w tym samym Kościele, Kościele św. Augustyna, św. Ambrożego, św. Tomasza z Akwinu, św. Karola Boromeusza, św. Jana Marii Vianneya, św. Jana Bosco, św. Piusa X, św. Ojca Pio, św. Josemaria Escriva i bł. Jana Pawła II. Będziecie kapłanami tego samego Kościoła, który był tworzony przez tak wielu świętych kapłanów, którzy w ciągu wieków, ukazywali twarz Chrystusa światu, świetlistą, piękną i ponadto łatwą do rozpoznania.”

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.