_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 17 kwietnia 2012

Kilka słów do nadzwyczajnych szafarzy


"151. Przy sprawowaniu liturgii do pomocy nadzwyczajnych szafarzy należy się uciekać jedynie w sytuacji prawdziwej konieczności. Pomoc ta bowiem nie jest przewidziana w celu zapewnienia pełniejszego uczestnictwa świeckich, lecz z natury swojej jest dodatkowa i tymczasowa. Gdzie jednak istnieje konieczność odwołania się do posługi szafarzy nadzwyczajnych, należy wytrwale i gorąco się modlić, aby Pan niezwłocznie posłał kapłana do posługi wspólnocie oraz wzbudził obficie powołania do kapłaństwa" (Redemptionis Sacramentum nr 151)


****

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jestem nadzwyczajnycm szafarzem i w 100% jestem za nadzwyczajnym wykożytsniem mojej posługi - pięknej i zobowiązującej ale nadzwyczjnej.

Anonimowy pisze...

Bo pan nie wie co pan w łapskach trzyma. BRAK POKORY!!!

Anonimowy pisze...

Ja mam byc,i źle mi z tym

Anonimowy pisze...

Jesteś szafarzem nadzwyczajnym to służysz szatanowi i to sobie musisz uzmysłowić.

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.