_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 17 kwietnia 2012

Sri Lanka: Komunia św. tylko do ust i na klęcząco

Jak czytamy na stronie Archidiecezji Colombo (Śri-Lanka), metropolita lankijski Albert Malcolm kard. Ranjith wprowadził we wszystkich świątyniach swojej archidiecezji ZAKAZ przyjmowania Komunii świętej w sposób inny niż na klęcząco i do ust! Kardynał pisze, że nawet w przypadku masowych Mszy polowych poza świątyniami należy zadbać, aby przynajmniej dzieci mogły przyjąć Komunię na klęcząco i do ust. Komunikowanie do ust i na klęcząco jest najwłaściwszym sposobem wyrażania głębokiej wiary w stałą obecność Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Czyńmy tak, jak śpiewamy w hymnie "Przed tak wielkim Sakramentem, upadajmy wszyscy wraz", powiedział arcybiskup. Arcybiskup nakazał również przywrócić balaski z klęcznikami wszędzie tam, skąd zostały zdemontowane. Ponadto nakazuje kapłanom, aby nie odprawiali Mszy świętych odziani w samej stuły na habicie czy świeckim ubraniu, tylko niezwłocznie (do końca AD 2012) skompletowali w swoich parafiach wszystkie niezbędne do odprawiania Mszy świętych westymenta, co Jego Eminencja zapowiedział - będzie osobiście kontrolować podczas wizytacji apostolskich. Oprócz tego przypomniał swoim podwładnym, że mają być kapłanami na wzór Serca Jezusowego, że mają codziennie ofiarować swój czas i życie powierzonemu sobie ludowi, który to lud ma mieć u nich priorytet wyższy niż komputer czy telewizor. I jakby tego wszystkiego było mało, zachęca ich do ustawicznej modlitwy cytując im św. Jana M. Vianneya z przedsoborowego katechizmu! Deo Gratias!

Kronika Novus Ordo & Rebelya.pl

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

I słusznie

Anonimowy pisze...

Bogu niech będzie chwała!

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.