______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 17 kwietnia 2012

Kard. Schönborn o homoseksualiście w radzie parafialnej: to człowiek na właściwym miejscu

Zgodę na zasiadanie w radzie parafialnej mężczyźnie, który pozostaje w zarejestrowanym związku z osoba tej samej płci wydał kardynał Christoph Schönborn. Metropolita wiedeński zmienił w ten sposób decyzję proboszcza, który nie chciał się zgodzić, by w radzie parafialnej zasiadała osoba, której wybory życiowe są sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Ojciec Gerhard Swierzek, proboszcz niewielkiej parafii od razu zablokował możliwość przynależenia do rady (wybrali go sami parafianie) Floriana Stangla, który pozostaje w zarejestrowanym związku partnerskim z osobą tej samej płci. Kuria zaś początkowo wydała oświadczenie, w którym proboszcza wsparła, przekonując, że osoba żyjąca w konkubinacie nie może służyć w radzie parafialnej. Jednak kardynał Schönborn decyzję tę po jakimś czasie zmienił.

- Zadałem sobie pytanie, co w tej sytuacji zrobiłby Jezus. On przede wszystkim zobaczyłby człowieka – opowiada o procesie podejmowania decyzji kardynał. I dlatego hierarcha zdecydował się zaprosić do siebie Stangla wraz z partnerem, by zrozumieć, dlaczego wspólnota parafialna obdarzyła mężczyznę takim zaufaniem. Po spotkaniu zaś metropolita uznał, że homoseksualista w konkubinacie z mężczyzną to w radzie parafialnej „człowiek na właściwym miejscu”.

TPT/CatholicCulture.org

Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.