_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Ksiądz suspendowany za odmowę udzielenia komunii lesbijce

25 lutego w kościele pw.Św.Jana Neumanna w diecezji Waszyngton podczas Mszy pogrzebowej miał miejsce incydent, który zaktywizował homoseksualne lobby i zaowocował decyzją biskupa usuwającą ks. Marcela Guarnizo z parafii. Ksiądz ten został wysłany "na urlop", który rzekomo nie ma nic wspólnego z zaistniałym podczas Mszy wydarzeniem.

Przed Mszą pogrzebową matki w zakrystii zjawiła się córka, Barbara Johnson (która nigdy do tej parafii nie należała), w celu omówienia pewnych szczegółów, oraz oznajmiła z dumą księdzu, że jest lesbijką i jej partnerka jest również obecna-przedstawiła ją. Wobec tego ksiądz poinformował , że nie powinna przystępować do komunii św.

[Barbara Johnson to absolwentka katolickiej szkoły, przez jakiś czas również nauczycielka katolickiej szkoły, obecnie właścicielka studia artystycznego i aktywistka lobby homoseksualnego, buddystka.]

Pomimo wszystko postanowiła przystąpić do komunii, a gdy ksiądz odmówił jej, tłumacząc dyskretnie, że wg nauki Kościoła żyje w grzechu, podeszła do nadzwyczajnego szafarza, który ostatecznie komunii jej udzielił, nie słyszawszy tak bardzo dyskretnej odmowy księdza, który następnie oskarżony został o wywołanie skandalu podczas mszy pogrzebowej i brak zrozumienia.
Po ujawnieniu i nagłośnieniu całej sprawy archidiecezja podjęła decyzję o zawieszeniu księdza, który jest znany powszechnie jako otwarty obrońca nauki Kościoła. Ksiądz ten stoi na czele lokalnego ruchu "pro-life", przewodniczył modlitwom przed kliniką aborcyjną dla zaawansowanych ciąż dr.LeRoy Carharta w Germanstown.

W związku z powyższą decyzją biskupa, ks.Marcel Guarnizo wydał oświadczenie, w którym jeszcze raz broni swojego stanowiska ostrzegając, że wkrótce również inni księża mogą być poddawani podobnym naciskom.

Więcej informacji na stronie Forum Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X

1 komentarze:

Michał pisze...

Powinien przejść do Bractwa Świętego Piotra lub innego tradycyjnego instytutu

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.