_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 2 stycznia 2015

Pierre Virion: SuperkościółWygląda na to, że w renesansie masonerii pobrzmiewa  nowy  ton:  oto  w różnych środowiskach krążą  pogłoski,  że  wolnomularstwo  pewnego  rytu nie jest już jakoby w opozycji do Kościoła, że nawet miałaby nastąpić ugoda między wolnomularstwem i Kościołem, na  mocy  której  nawet  katolicy  mogliby spokojnie  zapisywać  się  do  sekty  masońskiej bez niebezpieczeństwa ekskomuniki i potępienia. Inspiratorzy tej propagandy wiedzą z całą pewnością, że nic  nie  uległo  zmianie  w  orzecznictwie  Kościoła  w odniesieniu do wolnomularstwa, a więc jeśli prowadzić będą dalej tę propagandę, to po to, by wykorzystywać naiwność  ludzi  niezorientowanych.  

Czytaj dalej 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.