_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 20 stycznia 2015

ŚWIĘTY STARZEC PAISJUSZ Z GÓRY ATOS O CHARYZMATYKACH


– Starcze, rzeczy, które są wygłaszane przez tych, którzy przeszli do zielonoświątkowców, czyli wizje, mówienie językami, itd., są wytworami ich własnej wyobraźni, czy pochodzą od demonicznych wpływów?

– Są to wpływy demonicznych mocy, ponieważ kiedy przechodzą do zielonoświątkowców i są ponownie chrzczeni, w rzeczywisty sposób lekceważą i negują Chrzest Święty. Wierzę w jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów – tak stanowi Wyznanie Wiary. Przez to sami pozostają nieochrzczeni i stają się podatni na demoniczne oddziaływania, a później mówią niezrozumiale, podobno językami. "To mówi Święty Duch Pięćdziesiątnicy" – mówią nam. Lecz nie jest to Święty Duch, jest to całe mnóstwo duchów nieczystych. Jakie języki? Wypowiadają oni jedynie bełkot, którego sami nie są w stanie pojąć. Nagrywają nawet ten bełkot, by potem tworzyć statystyki i wyciągać wnioski: "Język ten zawiera w sobie tak wiele wezwań »Alleluja« i jest ich tak wiele w kolejnym języku…". Cóż, należy się spodziewać, że pośród tak niezrozumiałej mowy na pewno usłyszysz coś, po przypomina słowo "Alleluja" w jednym z języków świata! Tak można więc dostrzec, że podczas gdy jest to coś demonicznego, wierzą oni, że to, co demoniczne, jest działaniem Świętego Ducha i że rzekomo doświadczają tego, co Apostołowie doświadczyli w dniu Pięćdziesiątnicy. Bluźnierstwami są rzeczy, w które wierzą, dlatego stają się opętani przez demona.

(Z książki Paisjusza Hagioryty "Pouczenia duchowe", tom III)

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wydaje mi sie, że schizmatyk dla tradycjonalisty to ostatnia osoba, która powinna byc wzorem w takich newralgicznych sprawach.
A co z katolikami w katolickich wsplnotach gdzie równiez są taki rzeczy?

Anonimowy pisze...

ten komentarz powyżej to retoryka debila i nieuka,prawosławni nie sa schizmatykami,czasy fanatyzmu i antysemityzmu katolickiego juz minęły,warto popukac sie w głowę zanim zacznie sie opluwać innych ludzi w imie swoich fanatyckich poglądów !!!!!

Anonimowy pisze...

usuwanie komentarzy pietnujących fanatyzm jest sprzeczne z prawem zarówno cywilnym jak i kanonicznym !!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

Święty Starzec Paisjusz Hagioryta
https://youtu.be/RrfG1fBa6Nc

Anonimowy pisze...

Paisjusz Hagioryta - 7 części
https://www.youtube.com/playlist?list=PLVkc1gwRoDcInePznxz39j-gRweTWNOqs

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.