_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 14 stycznia 2015

x. prof. Tadeusz Guz: Papież jako antychryst według Marcina Lutra


zdjęcie

Nienawiść Lutra do papieża była tak wielka, że gdy w grudniu 1535 roku św. Tomasz Morus i św. John Fisher ponieśli śmierć męczeńską, ponieważ pozostali wierni nauce katolickiej o nierozerwalności małżeństwa, to Luter napisał: „O żeby nasi najczcigodniejsi kardynałowie, papieże i legaci rzymscy mieli więcej królów z Anglii, którzy by ich zabili”. Trudno nawet w tych ramach cytować inne wypowiedzi Lutra, które są na wskroś diabelskiego pochodzenia.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Luter wytknął rozpustę kościołowi - i oczywiście od razu powstała teza, zę pochodzi od diabła. Podobnie jak Kopernik czy Galileusz ;) Kościół błądził i został skarcony. Ktoś kto tego nie widzi powinien się mocno nad sobą zastanowić.

Unknown pisze...

A kto skarcił Lutra za klamstwa i oszczerstwa na temat Kościola? Kto dał mu prawo do karcenia Kościola, jemu, który sam miał problemy ze swoją psychiką? Kopernik i Galileusz poddali się wyrokowi inkwizycji a i tak dziś są szanowani jako wielcy uczeni. Ten niemiecki zakonnik przypisywał sobie prawo reformowania Chrystusowego Kościoła. Jakim prawem?

Anonimowy pisze...

A zdrowy rozsądek dał mu takie prawo. Bo to zdrowy rązsądek mówi, że jak ktoś odmawia komuni komuś kto uprawia seks bez slubu sam upareia seks bez ślubu i jedcze msze odprawia to jest coś nie tak.

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.