Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 15 listopada 2013

Papież Franciszek wskazuje na właściwą interpretację soboru


Ojciec święty w specjalnym liście skierowanym do arcybiskupa Agostino Marchetto podziękował mu za jego pracę, oceniając go jako „najlepszego interpretatora drugiego soboru watykańskiego”. Arcybiskup Marchetto od lat wskazywał na właściwą interpretację ostatniego soboru, zgodną z „hermeneutyką reformy”, „odnowy zachowującego ciągłość jedynego podmiotu-Kościoła, który dał nam Pan; ten podmiot w miarę upływu czasu rośnie i rozwija się, zawsze jednak pozostaje tym samym, jedynym podmiotem” – jak tłumaczył Benedykt XVI.

0 komentarze:

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________