Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

niedziela, 17 listopada 2013

Tomasz E. Woods: Jak Kościół Katolicki zbudował zachodnią cywilizację odc. 3
Zachodnia cywilizacja ofiaruje nam cuda współczesnej nauki, bogactwa gospodarki wolnorynkowej, bezpieczeństwo płynące z przepisów prawa, wyjątkowe wyczulenie na prawa człowieka i jego wolność, dobroczynność postrzeganą jako cnota, wspaniałą sztukę i muzykę, filozofię zakorzenioną w rozumowym myśleniu i wiele innych rzeczy, które uważamy za zupełnie naturalne i oczywiste dla cywilizacji będącej najbogatszą i najpotężniejszą w dziejach ludzkości.

Jakie jest prawdziwe źródło tych darów? Profesor Thomas E. Woods, wskazuje na zapomnianą już odpowiedź: Kościół katolicki.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

To jest nieprawda i historyczne kłamstwo. Europę ukształtowały po 1 ludy wschodniej azji i pierwsi osadnicy byli hindusami (stad nazwa euroazja) po2 potem kultura star grecji i dopiero schyłek tej kultury w polaczeniu z rodzacym sie chrzecijanstwem. tka iwec był to 3 etap. Oczywiscie chrz nadało pewien rys europie ale na pewno europa nie ma chrz korzeni. istnieje jeszcze 4 etap przełom 14 i 15 wieku i narodziny nauki. To sa etapy kształtowania sie europy. Jesli ktos sprowadza jej rozwoj do jednego z tych etapow to dkonuje redukcji historycznej

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________