Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

piątek, 8 listopada 2013

abp. Raymond Burke: O godnym odprawianiu Mszy Świętejabp. Raymond Burke

O GODNYM ODPRAWIANIU MSZY ŚWIĘTEJ

W piątym rozdziale encykliki Ecclesia de Eucharistia, „o eucharystii w życiu Kościoła”, nasz poprzedni, umiłowany papież Jan Paweł ii poruszył problem godnego odprawiania Mszy Świętej. pokazując wzór celebracji, papież odwołuje się do opisu ostatniej wieczerzy, który znajdziemy w ewangeliach i pierwszy m liście do Koryntian św. Pawła (por. Mt 26, 26–30; Mk 14, 22–26; łk 22, 14–20; J 13, 1–17 i 1 Kor 11, 17–34). Rozważając ustanowienie eucharystii podczas ostatniej wieczerzy, gdy nasz pan Jezus Chrystus oddał nam w sakramencie swoje życie w przeddzień ofiarowania się za nas na krzyżu, docieramy do istoty liturgii świętej.

Czytaj dalej

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

link nie działa

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________