Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 6 listopada 2013

Polonia Christiana nr 35 - Teologia wyzwolenia. Reanimacja?POLONIA CHRISTIANA
NR 35 LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2013

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańaskiej im. ks. Piotra Skargi, Kraków 2013
ISSN: 1898-7877
ss. 96, oprawa miękka, cena 12,00 zł

Teologia wyzwolenia na naszych oczach znów usiłuje przeniknąć do Magisterium. Sprawa wydaje się bardzo poważna, ważne osobistości zaliczają ją bowiem do „najważniejszych prądów dwudziestowiecznej teologii”. W najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana” przypominamy, czym w rzeczywistości jest ta niebezpieczna aberracja teologii prowadząca do uznania Jezusa Chrystusa za rewolucjonistę z karabinem na ramieniu.

Teologia wyzwolenia największe sukcesy odniosła wśród części kleru i wiernych Ameryki Łacińskiej. Czytelnikowi „Polonii Christiana” historię tego inspirowanego marksizmem nurtu teologii przedstawiają m.in. pochodzący z tego rejonu świata Luiz Sérgio Solimeo, Julio Loredo i Jose Antonio Ureta.

O niebezpieczeństwach związanych z nurtem teologii inspirowanym marksizmem, mówi w magazynie „Polonia Christiana” również ks. prof. Tadeusz Guz. - Jednym ze skutków jej rozprzestrzeniania się jest bez wątpienia olbrzymia ekspansja rozlicznych sekt i zniewalanie człowieka przez fałszywe religie. Kryzys religijny, jaki obserwujemy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Ameryce Łacińskiej, to między innymi owoc działalności piewców teologii wyzwolenia – powiedział duchowny w rozmowie z Romanem Motołą. W najnowszym numerze dwumiesięcznika przypomniano również zdecydowane potępienie teologii wyzwolenia przez bł. Jana Pawła II i kard. Josepha Ratzingera.

Gorąco zachęcamy do lektury tekstów Jacka Kowalskiego o katedrach mogących uchodzić za chrześcijańskie encyklopedie, Grzegorza Kucharczyka przybliżającego postać C. S. Lewisa, oraz Kazimierza Brauna wspominającego życie i twórczość Józefa Mehoffera.

35. numer magazynu „Polonia Christiana” to także teksty ks. Sławomira Kostrzewy o nowej, przerażającej modzie dla dzieci, eksponującej trupie czaszki nawet na niemowlęcych ubrankach, artykuł Moniki Gabrieli Bartoszewicz o rozpleniającym się na katolickich uczelniach islamie oraz Marcina Jendrzejczaka o nadciągającej do Polski katastrofie demograficznej.

Ponadto w numerze tekst Grzegorza Brauna o Bronisławie Geremku. Reżyser zwraca uwagę, że zmarły przed kilku laty dyplomata pozostaje jednym z wielu „ludzi bez biografii”. Przypomina, że za ujawnienie faktów z jego przeszłości przed sądem stanął m.in. Jan Pospieszalski.

Redaktor naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana” Sławomir Skiba, w wyjątkowo mocnym tekście zauważa, że w przeciągu ostatniego pół roku najbardziej dotychczas zajadli wrogowie papiestwa zostali zagorzałymi papistami. Jakie są tego przyczyny? Dowiedz się kupując 35. numer magazynu „Polonia Christiana”. Od środy w kioskach!

***************

Do nabycia w wybranych kioskach RUCH-u, KOLPORTER-a, EMPIK-ach i bezpośrednio u wydawcy

0 komentarze:

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________