Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 20 lutego 2012

Zapomniane prawdy c.d.

Pewne słowa, np. "reakcyjny" lub "średniowieczny", przypinane są do Kościoła Katolickiego niczym etykietka i używane są z tą samą pogardą, z jaką niektórzy mężczyźni potrafią szydzić z wieku damy. Matki nie przestają być matkami tylko dlatego, że ich synowie dorośli; również Matka Kościół świata chrześcijańskiego, który narodził się nie w Bostonie, a w Jerozolimie, nie traci swego chwalebnego tytułu tylko dlatego, że Jej synowie opuścili dom. Pewnego dnia być może zechcą oni doń powrócić, a ich powrót będzie najprawdziwszym "powrotem do domu", jaki widział świat.

Arcybiskup Fulton J. Sheen, "Old Errors and New Labels", 1931r., str. 97.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________