Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 20 lutego 2012

Zapomniane prawdy c.d.

"Nietolerancja grozi nam najbardziej ze strony ludzi, którzy szczycą się swoimi otwartymi umysłami. Różne mogą być metody pielęgnowania wolności i miłosierdzia, ale najgorsza jest ta, którą praktykują osoby powtarzające ciągle, że nie posiadają żadnych dogmatów, nie składają żadnych wyznań wiary, nie potrzebują księży ani sakramentów i do szczęścia im wystarcza czysto duchowa, wolna religia. Ci postępowi ludzie nieuchronnie skończą w bezwzględnej, wściekłej nietolerancji. (...) A to z jednego oczywistego powodu. Nie mając definicji ortodoksji, nie mogą mieć definicji herezji. Zależnie od tego, jaka nastanie wśród nich intelektualna moda, potrafią uznać cokolwiek za ortodoksję i cokolwiek za herezję. (...) "

G.K. Chesterton

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________