Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 8 lutego 2012

Coraz bardziej gwałtowna islamizacja EuropyŚwiątynie katolickie na zachodzie Europy są coraz częściej desakralizowane i przekształcane w księgarnie, eleganckie mieszkania, bazary, albo meczety. Tempo, w jakim odbywa się ten ostatni proces, świadczy o postępie islamizacji post-chrześcijańskiej Europy.

W wielu częściach Europy, nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, ale także w mniejszych miastach, często mieszka więcej praktykujących muzułmanów niż praktykujących chrześcijan. Wskutek islamizacji Europy, coraz więcej kościołów zostaje przekształconych w meczety, które funkcjonują nie tylko jako instytucje religijne, ale także jako miejsca, w których tworzą się zręby oddzielnej, równoległej społeczności muzułmańskiej, opartej na prawie szariatu.

Najwięcej kościołów zamienianych jest na meczety w Niemczech. Tamtejszy episkopat zapowiedział zamknięcie kolejnych sześciu katolickich świątyń w przemysłowym Duisburgu, położonym w północno-zachodniej części kraju. Na około pól miliona mieszkańców, 100 tys. to tureccy muzułmanie, co czyni to miasto jednym z najbardziej zislamizowanych miejsc w kraju. Dziennik „Der Westen” donosi, że wyznawcy islamu w tym mieście domagają się przekształcenia pustych kościołów katolickich w meczety. Wszystkie świątynie, które mają niebawem zostać zamknięte znajdują się w północnej części Duisburga, gdzie islam już praktycznie zastąpił chrześcijaństwo jako religię wiodącą. Episkopat przewiduje zamknięcie pod koniec stycznia tego roku m.in. kościoła p.w. św. Piotra i Pawła w dzielnicy Marxloh, często nazywanej małą Ankarą.

W Marxloh znajduje się m.in. Duisburg Merkes Meczet, który jest największą świątynią muzułmańską w całych Niemczech. Zbudowano ją w 2008 r. za ponad 7,5 mln euro. Meczet może pomieścić jednorazowo ponad 1200 wiernych. Muzułmanie chcą połączenia Merkes Meczet z dwoma innymi świątyniami należącymi do katolików w Hamborn i Marxloh, by przekształcić je w ośrodki modlitwy, które miałyby służyć jako „przedłużenie mega-meczetu”.

W całych Niemczech, w ciągu ostatniej dekady zamknięto ponad 400 kościołów katolickich i ponad 100 kościołów protestanckich. W ciągu najbliższych kilku lat planowane jest zamknięcie kolejnych 700 kościołów watykańskich. W kraju istnieje ponad 200 meczetów (w tym ponad 40 mega-meczetów), 2600 muzułmańskich sal modlitwy i niezliczona ilość nieoficjalnych mniejszych świątyń muzułmańskich. Kolejne 128 meczetów jest w trakcie budowy.

Również we Francji meczety są budowane częściej niż kościoły watykańskich. W kraju tym jest więcej praktykujących muzułmanów niż praktykujących watykańskich katolików. W tej chwili buduje się ponad 150 nowych świątyń muzułmańskich. Całkowita liczba meczetów we Francji wynosi ponad 2 tys., ich liczba wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Watykańscy katolicy wybudowali w tym czasie jedynie 20 nowych kościołów, zamknięto natomiast ponad 60 świątyń, wiele z nich zostało przekształconych w meczety.

Mimo, że 64 proc. ludności Francji (41,6 milionów mieszkańców) nazywa się katolikami, tylko 4,5 proc.(1,9 mln) faktycznie praktykuje. Dla porównania, 75 proc., tj. 4,5 mln na około 6 milionów imigrantów, pochodzących z Afryki Północnej i Subsaharyjskiej we Francji określa siebie mianem „wierzących”, a 41proc. (2,5 mln) przyznaje, że jest „praktykującymi” muzułmanami.

W Wielkiej Brytanii, islam również wyprzedził anglikanizm jako religię dominującą. Według jednej z ankiet, aż 930 tys. muzułmanów (którzy stanowią około 6 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii) co najmniej raz w tygodniu bierze udział w praktykach religijnych. Dla porównania, tylko 916 tys. anglikanów uczęszcza raz w tygodniu na nabożeństwa.

Od 1960 r. w Wielkiej Brytanii zostało zamkniętych co najmniej 10 tys. kościołów, w tym ponad 8 tys. świątyń metodystów i 1700 świątyń anglikańskich. Kolejne 4 tys. ma być zamkniętych do 2020 r. Na Wyspach istnieje obecnie ponad 1700 oficjalnych meczetów, ponadto około 2000 muzułmańskich sal modlitwy i nieznane ilości nieoficjalnych świątyń, zorganizowanych w garażach lub magazynach, rozsianych po całym kraju.

Przewiduje się, że liczba muzułmanów na Wyspach do 2030 r. wzrośnie do 5,5 mln osób, a więc stanowić będą około 8 proc. całej populacji.

Źródło informacji: http://www.piotrskarga.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________