Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 6 lutego 2012

My jesteśmy właśnie, w "kościele Sardes

W swoim podręcznikowym "Tractatus de Ecclesia" (1910) kard. Billot SJ kusi się w epilogu o odczytanie listu do siedmiu kościołów, z Apokalipsy. Traktuje je jako 7 epok w dziejach Kościoła: Apostołów, męczenników, Doktorów, cesarstwa chrześcijańskiego (800-1800), wielkiego bogactwa i apostazji... My jesteśmy właśnie w tym miejscu, w "kościele Sardes". Dalej jest, mówi autor, "kościół Filadelfi", czyli czas gdy nastąpi "pełne nawrócenie Żydów" i wielki rozwój chrześcijaństwa. Potem "kościół Laodycei", czyli koniec świata, sąd nad narodami, Paruzja. Tak twierdzi kard. Billot, wybitny autor katolickiej kontrrewolucji.

Znalezione na facebook'owym profilu Pawła Milcarka

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________