Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 20 lutego 2012

Dlaczego Kościół powinien powrócić do Mszy św. łacińskiej?

Konferencja x. Jana Jenkinsa FSSPX p.t.

DLACZEGO KOŚCIÓŁ POWINIEN

powrócić do Mszy św. po łacinie?

Toruń, 10 II 2012 r.

Do pobrania i odsłuchania w formacie MP3

MP3, 82,2 MB

POBIERZ PLIK

1 komentarze:

Mariusz B. pisze...

Interesujący wstęp o języku i okupacji. Pytam się zatem dlaczego Kościół Katolicki ma używać łaciny? Językiem Jezusa, apostołów i ludzi, którzy zakładali pierwsze wspólnoty chrześcijańskie w Jerozolimie nie był łaciński, który to był językiem okupantów.

Druga sprawa - jaki sens ma sprawowanie mszy w języku, którego nikt nie rozumie? Już sobie wyobrażam, jak lud stoi i ogląda malowidła i witraże i wielce jest zainteresowany słowami celebrującego. A może powinno się narzucić naukę łaciny, jak to już ongiś przerabialiśmy w szkołach z rosyjskim? Rozumiem, że każdy katolik winien znać łacinę... włączając w to katolików greckich, chrześcijan w Burkina Faso i nawróconych rdzennych mieszkańców Amazonii?

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________