Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 28 lutego 2012

Zapomniane prawdy c.d.


Bóg w Swoim wielkim miłosierdziu ustanowił sakrament, dzięki któremu grzechy popełnione po Chrzcie św. mogą zostać odpuszczone. Żadnej ludzkiej istocie nie przyszedłby do głowy pomysł sakramentu pojednania, gdyż przypomina on zmartwychwstanie; powstajemy z martwych po tym, jak staliśmy się martwi. Jest to podróż powrotna do Boga. Sakrament ten pozwala nam pozbyć się infekcji, zanim przerodzi się ona w chroniczną chorobę i epidemię. Jest to lekarstwo dla duszy, gojenie naszych ran, powrót do domu, unieważnienie przeszłości; okazja, aby rozpocząć życie na nowo, kąpiel duchowa, rodzaj wtórnego chrztu.

Arcybiskup Fulton J. Sheen

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________