Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 8 lutego 2012

Dwóch księży, którzy reprezentowali Watykan w rozmowach doktrynalnych z FSSPX zostało uhonorowanych przez Ojca Świętego

Dwóch księży, którzy reprezentowali Watykan w rozmowach doktrynalnych z FSSPX zostało uhonorowanych przez Ojca Św. poprzez nominacje na kardynała i biskupa.

Pierwszym z nich jest jezuita, znany teolog ks.Karol Józef Becker, który współpracował z Benedyktem XVI w ramach Kongregacji Nauki Wiary. Jako jeden z 22 nowo mianowanych kardynałów zasiądzie w Kolegium Kardynalskim.

Drugi z nich, dominikanin, ks. Karol Morerod, były sekretarz generalny Międzynarodowej Komisji Teologicznej i konsultant w Kongregacji Nauki wiary, 11 grudnia 2011 r. otrzymał godność biskupa Lozanny, Genevy i Fryburga. Jest to diecezja, gdzie w 1970 roku zostało erygowane Bractwo Kapłańskie Św.Piusa X.

Obaj nowo mianowani dostojnicy, którzy wielokrotnie spotykali się z przedstawicielami komisji teologicznej FSSPX, mają gęboki wgląd w problematykę błędów Vaticanum II.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________